VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajský hokej: Všechny tři zástupce regionu trénují bývalí hokejisté

Chrudim - Neděle 13. října je datem, kdy bude rozehrán za účasti třinácti mužstev další ročník první části hokejové Krajské ligy mužů (KLM). Chrudimský region zde zastupují tři týmy (Chrudim, Hlinsko, Skuteč). Po čtyřiadvaceti utkáních se soutěž rozdělí dle výkonnosti na „A" skupinu, která vyvrcholí play off o přeborníka kraje. „B" skupina se bude hrát o Pohár Vladimíra Martince. Všechny tři naše zástupce v této soutěži trénují bývalí výborní hokejisté, všichni Pardubáci (Jiří Fibiger, Milan Minařík a Tomáš Zadina).

13.10.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

 Zástupcům našich oddílů jsme na startu soutěže položili stejné čtyři otázky:

1. Jak jste spokojen s přípravou na nový ročník a jakých výsledků jste v ní dosáhli ?

2. K jakým změnám ve vašem kádru došlo?

3. Co říkáte tomu, že stejně jako po sehrání loňského ročníku KLM a ni letos nikdo nebude hrát kvalifikaci o postup do II. ligy. Není tím tato soutěž znehodnocena?

4. S jakými ambicemi jdete do ročníku 2013/2014?

Jiří Fibiger, trenér HC Chrudim:

1. „Po sehrání přípravných zápasů rozhodně nemůžeme být spokojeni s výsledky ani hrou. Absolvovali jsme turnaje v Trutnově a v rámci Metuje cupu. Průběžné výsledky Chrudimský deník zveřejňoval, pouze zůstal ‚utajen' poslední zápas, ve kterém jsme prohráli v Nové Pace 3:6. Po odchodu několika hráčů zkoušíme naopak řadu bývalých juniorů, kteří se postupně zapracovávají do družstva dospělých."

2. „Z důvodů studijních odešli Novák a Plch, z pracovních pak Králíček, Bartoníček, Procházka, Schweinfurter a Rabas. Z juniorky přišli brankáři Chalupa se Svobodou, kteří spolu se zkušeným Amentem budou tvořit trojici pro nastávající sezonu. Dále jsme tým omladili o Brožka, Hudce, Brychtu, Kněžoura a Škopa."

3. „Když ani přeborník kraje nemá šanci bojovat v kvalifikaci o II. ligu, tak si myslím, že tím je tato soutěž znehodnocena. Proč se tak stalo, to je pro mě velkou neznámou."

4. „Chceme hrát, pokud to půjde v rámci současných možností kvalitní hokej, někde v popředí tabulky. Musíme si uvědomit, že ta naše kabina se stále více omlazuje. Proto jsem já jako trenér moc rád, že ze zkušených hráčů se rozhodli ještě tuto sezonu odehrát Zdeněk Formánek a Tomáš Langr. Bohužel se nám až na tři výjimky (Marek Kišš, Ugo Dobiáš a Marek Dvořák) vytratila střední generace. Funkci kapitána bude v nastávající sezoně vykonávat posledně jmenovaný, hrající sekretář Dvořák."

Radek Chlada, manažer HC Hlinsko:

1. „Přípravu na novou sezonu jsme zahájili netradičně brzy, již poslední týden v srpnu. Na led vyjelo celkem 25 hráčů, kteří absolvovali čtyřikrát týdně tréninky. Trenéři měli možnost vyzkoušet si ty správné pětky v pěti utkáních. Zahájili jsme remízou 4:4 s naším soupeřem z krajské ligy ZH Pardubice, pak následovala těsná prohra ve Velkém Meziříčí, se stejným soupeřem jsme potom v odvetě prohráli i doma (3:5). Následovala domácí remíza s dalším účastníkem KLM Slovanem Moravská Třebová, generálku na jejich ledě jsme potom prohráli 3:4."

2. „Změny v týmu byly tentokrát opravdu značné. Řada mladých hráčů, vesměs našich odchovanců, totiž odešla na studia nebo za prací, museli jsme tedy za ně hledat odpovídající náhradu. Většinou jsme se poohlíželi v týmech z našeho okolí. Z královéhradeckého Mountfieldu přišel brankář Malý, dále jsme posílili o Sobotku, Havelku a Kuželucha, kteří odehráli minulou sezonu ve Žďáře nad Sázavou. Z juniorského týmu se k mužstvu připojili Makovský a Pražan."

3. „Z pozice našeho klubu jsme o tom příliš nepřemýšleli, jelikož jsme se v minulých sezónách pohybovali vždy spíše ve středu tabulky a případný postup se nás tudíž netýkal. Myslím, že hrát druhou ligu ani není ve finančních možnostech většiny klubů KLM. "

4. „Máme ambice zlepšit předváděnou hru oproti loňsku, abychom do hlediště přilákali více diváků. Určitě se budeme snažit bojovat o nejlepší osmičku a play off. Další cíle se budou odvíjet od toho, zda se nám to povede. "

Milan Minařík, trenér HC Skuteč:

1. „Loni poslední tým tabulky nechce být již tím otloukánkem, přestože parta mladíků ročníků 1990 1993 tvoří osmdesát procent týmu. Nejprve jsme trénovali na hlineckém ledě, a to od poloviny září čtyřikrát týdně. O víkendech byla účast téměř stoprocentní, v týdnu to bylo slabší. V poslední době už trénujeme na domácím ledě, kde jsme sehráli přípravná utkání: s Ledčí 4:5 a 3:1, nevydařený mač jsme odehráli v Novém Bydžově (1:9) a naopak Rychnov nad Kněžnou byl pro nás neadekvátním soupeřem, kterého jsme porazili 15:3. Pro nás takové utkání bohužel nic nepřineslo."

2. „Co se týče kádru, ten bude postaven na domácích hráčích a bude čítat dvě desítky hokejistů. Z hostování se vrací Tomáš Hladík (Č. Třebová), Pešek (Žďár), Vágner (Kolín), Kunc (Choceň), Tomín (Pardubice), L. Wasserbauer (Hlinsko), Stupavský a Zdražil (oba Chrudim). V brance vedle Herynka a Vokouna dostane šanci junior Lohmann. Největším problémem budou středeční zápasy, kdy většina hráčů je mimo domov, a tak budeme rádi, když postavíme dvě pětky."

3. „Otázkou postupu do bojů o II. ligu se vůbec nezabývám, protože chceme sehrát zápasy tak, abychom byli rovnocenní soupeři našim protivníkům a ne aby zápasy byly rozhodnuty již po první třetině. Dalším úkolem je budování mužstva pro další sezony, protože v dorostu jsou šikovní kluci, kteří by časem mohli doplnit celek mužů."

4. „V základní skupině bychom měli nasbírat zkušenosti a získat dovednost do druhé části. Víme, že nás čeká ve druhé části Pohár Vladimíra Martince, kde bychom chtěli sehrát úspěšnější zápasy než tomu bylo v minulém ročníku. Rozhodně se chceme vyhnout poslednímu místu. Minule nám z tohoto postu skončila sezona již v únoru, byť další zápasy KLM končily o měsíc později."

Rozpis základní části ligy mužů

1. kolo, neděle 13. 10. :

HC Světlá n.S. HC Hlinsko, HC Kohouti Č. Třebová HC Skuteč, HC Chrudim HC Spartak Choceň.

2. kolo, středa 16. 10.:

HC Spartak Polička HC Chrudim, HC Skuteč HC Litomyšl, HC Hlinsko HC Kohouti Č. Třebová.

3. kolo, neděle 20. 10.:

HC Litomyšl HC Hlinsko, HC Chrudim HC Skuteč.

4. kolo, středa 23. 10.:

HC Skuteč TJ Lanškroun, HC Hlinsko HC Chrudim.

5. kolo, neděle 27. 10.:

HC Chrudim HC Ledeč n.S., TJ Lanškroun HC Hlinsko, HC Chotěboř HC Skuteč.

6. kolo, středa 30. 10.:

HC Hlinsko HC Chotěboř, HC Sl. Mor. Třebová HC Chrudim.

7. kolo, neděle 3. 11.:

HC Chrudim ZH Pardubice, HC Spartak Choceň HC Hlinsko, HC Spartak Polička HC Skuteč.

8. kolo, středa 6. 11.:

HC Hlinsko HC Spartak Polička, HC Světlá n.S. HC Chrudim.

9. kolo, neděle 10. 11.:

HC Chrudim HC Kohouti Č. Třebová, HC Skuteč HC Hlinsko.

10. kolo, středa 13. 11.:

HC Ledeč n.S.- HC Skuteč, HC Litomyšl HC Chrudim

11. kolo, neděle 17. 11.:

HC Skuteč HC Sl. Mor. Třebová, HC Hlinsko HC Ledeč n.S.

12. kolo, středa 20. 11.:

HC Sl. Mor. Třebová HC Hlinsko, ZH Pardubice HC Skuteč, HC Chrudim TJ Lanškroun.

13. kolo, neděle 24. 11.:

HC Chotěboř HC Chrudim, HC Skuteč HC Světlá n.S., HC Hlinsko ZH Pardubice.

14. kolo, neděle 1. 12.:

HC Hlinsko HC Světlá n.S., HC Skuteč HC Kohouti Č. Třebová, HC Spartak Choceň HC Chrudim

15. kolo, středa 4. 12.:

HC Chrudim HC Spartak Polička , HC Litomyšl HC Skuteč, HC Kohouti Č. Třebová HC Hlinsko

16. kolo, neděle 8. 12.:

HC Hlinsko- HC Litomyšl, HC Skuteč HC Chrudim.

17. kolo, středa 11. 12.:

TJ Lanškroun HC Skuteč, HC Chrudim HC Hlinsko

18. kolo, neděle 15. 12.:

HC Ledeč n.S. HC Chrudim, HC Hlinsko TJ Lanškroun, HC Skuteč HC Chotěboř.

19. kolo, středa 18. 12.:

HC Spartak Choceň HC Skuteč, HC Chotěboř HC Hlinsko, HC Chrudim HC Sl. Mor. Třebová.

20. kolo, neděle 22. 12.:

ZH Pardubice HC Chrudim, HC Hlinsko HC Spartak Choceň, HC Skuteč HC Spartak Polička.

21. kolo, neděle 29. 12.:

HC Spartak Polička HC Hlinsko, HC Chrudim HC Světlá n.S.

22. kolo, neděle 5. 1. 2014:

HC Kohouti Č. Třebová HC Chrudim , HC Hlinsko HC Skuteč.

23. kolo, středa 8. 1.:

HC Skuteč HC Ledeč n.S., HC Chrudim HC Litomyšl.

24. kolo, neděle 12. 1.:

HC Sl. Mor. Třebová HC Skuteč, HC Ledeč n.S HC Hlinsko.

25. kolo, středa 15. 1.:

HC Hlinsko HC Sl. Mor. Třebová, HC Skuteč ZH Pardubice, TJ Lanškroun HC Chrudim.

26. kolo, neděle 19. 1.:

HC Chrudim HC Chotěboř, HC Světlá n.S HC Skuteč, ZH Pardubice HC Hlinsko.

(Pouze utkání našich zástupců.)

PAVLA JANOUŠKOVA, JAROMÍR DOLEŽAL

Autor: Redakce

13.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Trénink vodních záchranářů v Chrudimi.
4

Vodní záchranáři trénovali zacházení s defibrilátorem

Vizualizace lesního areálu.

Stárnoucí lesní areál čeká postupná obnova

Muž boural opilý, na neregistrované motorce a bez řidičáku

Miřetice – Když policisté šetřili okolnosti nehody motocyklisty v Miřeticích, k níž došlo v sobotu o půl desáté večer, nestačili se divit.

Úroda citrónů bude letos dobrá

Heřmanův Městec – Velkou chloubou heřmanoměsteckého zahrádkáře Josefa Chvojky jsou vlastní péčí vypěstované citronovníky na zahrádce za jeho rodinným domem.

Fotbalový okres: Rezerva Luže načepovala desítku

Chrudim - Dalšími zápasy o víkendu pokračovaly okresní fotbalové soutěže.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT