Chrudim B – Litomyšl 5:3 (1:1, 0:1, 4:1).

Branky: Novák, Flaška, Doubravský, R. Formánek, Fousek – Dospěl 2, Hudousek.

Až do deváté minuty se čekalo na úvodní gól, který zařídil domácí druhý útok: Novák (R. Formánek) 1:0. Chrudimští sehráli špatně první přesilovku, naopak soupeř stejnou výhodu v15. minutě využil kvyrovnání - Dospěl 1:1. Za tři minuty měli domácí možnost zajistit si do přestávky vedení, ale spolupráce Janoušek – Kolín zůstala nevyužita.

Nástup do druhé dvacetiminutovky patřil Litomyšli, která se ve třech řítila na Amenta, ale vkoncovce tato trojice neuspěla. Chrudimským se hra vůbec nedařila, kolmice na vysunuté hráče zachytával soupeř, který byl stále nebezpečnější a v začínající 40. minutě šel zaslouženě do vedení brankou Hudouska – 1:2.

Když tým ze Smetanova města přidal ve 43. minutě po krásné akci dvojice Šedivý – Dospěl posledně jmenovaným třetí úspěch – 1:3, vypadalo to slídrem tabulky moc špatně. A snad právě tento nepříjemný okamžik vyprovokoval svěřence trenérů Řezníčka a Dundáčka kofenzívě. Od 45. minuty začali domácí náporem, před brankou Pavlíčka se blýskalo, ale uhodilo dvakrát během patnácti vteřin 50. minuty. Nejprve Flaška zpřihrávky Bukače 2:3 a Doubravský (Novotný) 3:3. Vnervózním závěru, kdy se hrálo kdo skoho, přišla vzačínající 57. minutě krásná akce. Puk šel po ose Novotný – Kišš – R. Formánek a Chrudim podruhé vutkání vedla – 4:3. Včase 57:51 šel na trestnou lavici Flaška a hosté po oddechovém čase odvolali brankáře. Hráli všesti proti čtyřem, ale nakonec včase 59:44 inkasovali šestou branku, na které se podílel Šlemenda, jenž vyslal do nájezdu Fouska a ten do opuštěné klece stanovil konečných 5:3.

Vítězná sestava: Ament – Bukač, Z. Formánek, Novotný, Doubravský, Šlemenda, Vágner – Turčani (Závodník), Schweinfurter, Flaška – R. Formánek, Novák, Kišš – Langr, Dvořák, Fousek – Kolín, Janoušek, Bakrlík.

Petr Řezníček, trenér vítězů: „Výkon proti minulému zápasu ve Světlé byl jako den a noc. Vúvodních dvou třetinách jsme hráli alibistický hokej, nebruslili, chyběla přesná přihrávka, byla tam zbrklost. Nakonec jsme stáhli sestavu na tři útoky a shodou okolnosti třetí gól vnaší síti kluky probudil. Začali předvádět bojovný hokej jako ve Světlé a po vyrovnání jsme už byli lepším celkem, který toužil po vítězství. Tři body jsou pro nás důležité, nyní už můžeme skončit po základní části nejhůře druzí. Jsme asi týmem třetích třetin, ve kterých dokážeme nepříznivý výsledek otočit.“

Hlinsko – Skuteč 6:5 (1:2, 5:0, 0:3).

Branky: Lukáč 2, Michal Sláma, Štěpánek, Dvořák, Ptáček – Klíma 2, Jankovský, Musil, Uhlíř.

Pro domácí bylo povinností potvrdit roli favorita, ale stále se lepšící a posilující Skuteč nechtěla dát kůži zadarmo. Podceněním soupeře zejména v poslední třetině domácí zbytečně inkasovali. Již první třetina naznačila, že soupeř bude kousat. V osmé minutě Hlinečtí neproměnili nájezd Jilemnickým a Dvořákem. V11. chybovali při rozehrávce, Klíma toho využil - 0:1 a o dvě minuty později přišla situace jako přes kopírák - Jankovský zvýšil na 0:2. Domácí přidali na obrátkách a konečně také místo kombinací až do branky začali více střílet. V16. snížil Lukáč po střele z kruhů 1:2. O chvíli později měl možnost vyrovnat Dvořák, ale skutečský brankař byl na svém místě.

Hned na začátku druhé třetiny vyrovnal na 2:2 Michal Sláma po přesné přihrávce Tulise a Hlinsko převzalo aktivitu. V31. zvýšil Štěpánek na 3:2, když s Jilemnickým a Šulcem vyšachovali hosty za jejich brankou. Následovaly slepené góly v rozmezí 32. a 33. minuty: na 4:2 zvýšil Dvořák a na 5:2 Ptáček po asistenci Vybírala. Následoval tlak domácích a jedna šance střídala druhou. Na 6:2 povýšil skóre v39. Lukáč, když mu nabil útočící Vybíral.

V závěrečné třetině však domácí značně polevili a soupeř toho rychle využil. Ve 43. snížil na 6:3 v pádu Klíma. Ve 49. a 50. rychlými brankami dokonce upravil na 6:5 a rázem bylo opět o co hrát. Hlinečtí se vtomto čase nedokázali brankově prosadit i přes vyložené šance Slámy, Šulce. Navíc Fialův blafák skončil na tyčce. Skutečští ještě zkusili power play, ale na vyrovnání již nedosáhli.

Sestavy – Hlinsko: Saifr - Vybíral, Tulis, Ptáček, Lukáč, Sláma Michal, Jilemnický, Štěpánek, Šulc, Sláma Martin, Wasserbauer J., Kavalír, Hron, Slavík, Fiala, Činčera, Hudec. Skuteč: Kochánek - Souček, Musil, Kosejk, Ptáčník, Hrubeš, Špilar, Uhlíř, Sýkora, Jankovský, Jícha, Štěpánek, Klíma, Šimon, Jan.

Ským se ještě vposledních dvou kolech střetnout příšlušníci silné čtyřky? 1. Chrudim B hraje vMoravské Třebové a hostí Chotěboř; 2. Světlá hostí Hlinsko a hraje vChocni; 3. M. Třebová hostí Chrudim B a končí vHlinsku; 4. Hlinsko hraje ve Světlé a hostí M. Třebovou.

JAROMÍR DOLEŽAL