Benátky vyhrály společnou základní část druholigové soutěže skupin Západ a Střed právě před Chrudimí. Bilance vzájemných utkání byla prakticky vyrovnaná, vždy ve prospěch domácích (v Benátkách 5:3, v Chrudimi 5:2).

Drama čtvrtého zápasu

V následném play off se však trápily víc než Východočeši. Ve čtvrtfinále sice hladce přehrály Mělník 3:0 na zápasy, pak ovšem doslova utekly hrobníkovi z lopaty.

Ve čtvrtém utkání semifinále totiž prohrávaly ve Velkém Meziříčí v polovině zápasu 1:2, ale stačily ještě srovnat a v prodloužení si vynutit pátý zápas na domácím ledě, kde už nenechaly nic náhodě.

Zájem má jen Chrudim

Ani ve finále to nebylo tak jednoznačné. Řisuty nejprve překvapivě vyhrály první zápas v Benátkách, ale pak odešly třikrát poraženy.

Naopak Chrudim hladce přehrála jak Sokolov, tak Nymburk 3:0 na zápasy, aby ve finále ztratila jedinou „kytičku“ s Milevskem.

Zajímavá informace se objevila na webových stránkách hokejistů Benátek, protože klub v současné době ještě neví, zda by v případě úspěchu v kvalifikaci I. ligu vůbec hrál.

Zástupci Techniky Brno v Chrudimi už avizovali, že by vyšší soutěž prodali Šumperku, a tak jediným, kdo má o I. ligu opravdový zájem, je Chrudim.

Remízové utkání?

Prognózy ovšem nejsou jednoduché a sázkař by se asi velmi těžko rozhodoval mezi všemi třemi možnými variantami výsledků.

Pro domácí hovoří fakt, že už jednou v této sezoně Východočechy porazili (5:3), pro svěřence trenéra Martina Hostáka zase „mluví“ skutečnost, že hrají lépe na cizích kluzištích, kde dokáží plnit důsledně defenzivní úkoly a využívat brejkové schopnosti řady hráčů. No a případná remíza je při vyrovnanosti obou soupeřů také velice pravděpodobná.

„V týmu panuje dobrá pohoda po úspěšném vstupu do kvalifikace, venku se nám většinou daří , a proto věřím, že to potvrdíme i na ledě našeho tradičního rivala,“ je optimistou kapitán mužstva Marek Zadina.

Pozitivním faktem je také to, že se mužstvu vyhýbají vážnější zranění a až na drobné šrámy jsou hráči v pořádku. To je bezesporu výhoda, protože se mohou střídat kompletní čtyři pětky a hráčům tak pomaleji ubývají síly.

(rp, pn)