Vpůvodním termínu 29.2. však není možné tento duel sehrát zdůvodu futsalové kvalifikace, která se hraje na chrudimském ZS.

Proto se toto utkání předehraje vneděli 24.2. od 12.30hodin.

Přijďte pozdravit krajské přeborníky a účastníky kvalifikace odorosteneckou­ligu!

27.kolo

Chrudim– Choceň 8:1 (3:0, 3:1, 2:0)

Branky: Mlateček 3, Polák 2, Vacek, Seidler, Stodola – Knytl.

Choceňští přijeli se silně oslabenou sestavou, což se projevilo na jejich hře. Chrudimští během deseti minut získali tříbrankový náskok, čímž prakticky rozhodli odalším vývoji zápasu, ve kterém potřebovali kvysnění svých cílů plně bodovat.

Sestava HC Chrudim: Pokorný– Vích, Stodola, Hrůza, Veselík, Brychta, Holub,– Komárek, Polák, Vacek, Mlateček, Sýkora, Solil, Seidler, Pospíšil, Stupavský, Cvrček.

Polička– Skuteč 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky: Kusý 2, Opletal, Netolický.

28.kolo

Skuteč– Chrudim 2:9 (0:1, 2:4, 0:4)

Branky: Kusý, Flégr– Solil 2, Vacek 2, Brychta, Vích, Hrůza, Stupavský, Mlateček.

Zápas začal ve vysokém tempu. Šance se rodily na obou stranách, hosté však byli lepší a šli nekompromisně za vítězstvím. Vúvodu II. třetiny je však zmrazila vyrovnávací branku Skutče a zdálo se, že zápas bude dramatický. Jenže Chrudimští třemi rychlými góly ukázali, kdo je pánem na ledě a soupeře už kničemu nepustili. Atak se zrodilo jejich zasloužené vítězství, které jim zajistilo přebornický titul.

Skuteč: Herynek– Netolický, Brdička, Kuřík, Lichtenberg– Ligr, Kusý, Hladík, Štursa, Nevole, Flégr, Opletal, Ročeň, Mareš.

Chrudim: Pokorný– Vích, Brychta, Veselík, Hrůza, Rejda, Holub, Stodola,– Komárek, Polák, Vacek, Mlateček, Solil, Sýkora, Seidler, Stupavský, Pospíšil, Cvrček, Stupavský, Pospíšil, Cvrček.

Martin Kusý, trenér Skutče: „Do stavu 2:4 bylo utkání otevřené, ale pak nás soupeř přehrál. Projevila se nejen kvantita, ale ikvalita chrudimského družstva, kterému gratuluji kpostupu do kvalifikace oligu a vní mu přeji hodně úspěchů.“

Utkání Hlinsko– Polička se hraje až 2.března.

Pořadí: 1.Chrudim 34 (89:50), 2.Skuteč 30 (104:85), 3.Hlinsko odva zápasy méně 27 (98:65), 4.Choceň 12 (74:125), 5.Polička 7 58:98).