Kromě okresního derby se hrálo: Světlá – Chotěboř 4:6, M. Třebová – Litomyšl 8:3, Choceň – Polička 3:4! Lídr tabulky, HC Chrudim, měl volný termín. Navíc dohrávala utkání Skuteč. Pět kol před koncem základní části je zřejmě o čtyřech nejlepších týmech soutěže, které si to rozdají o celkového vítěze, rozhodnuto. Mužstva na pátém až devátém místě budou hrát o umístění.

Hlinsko – Skuteč 10:4 (5:2, 3:2, 2:0).

Branky: Picek 5, Ročárek 2, Mláteček, Paseka, Havel – Klusoň, Kusý, Tocháček, Štursa.

Hlinečtí pod vedenim Miloše Havla a Františka Slámy od začátku aktivně napadali soupeře, vytvořili si řadu šancí, které dokázali zužitkovat. Naopak u Skutečských se po náročném programu polovičky týmu (startuje za dospělé) dostavila únava, odvrátilo se štěstí a výsledkem byla jejich vysoká porážka. Domácí šli do zápasu mnohem důrazněji a zaslouženě zvítězili. Střelecky se dařilo Aleši Pickovi. Sestavy – Hlinsko: Gregor - Vepřovský, Chlada, Boguaj, Kadlec, Voda, Urubčík, Picek, Suchý, Ročárek, Volf, Bureš, Havel, Blažek, Mláteček. Skuteč: Herynek, Němec – Netolický, Hromádko, Brdička, Lichtenberg, Tocháček, Kuřík – T. Hladík, Kusý, Štěpánek – Štursa, Ligr, Talacko – Pražan, Nevole, Klusoň.

Světlá – Skuteč 8:5 (3:2, 2:2, 3:1).

Branky: Štěpánek, Klusoň, Netolický, Ligr, Kuřík. Jelikož Skutečským scházely síly již v sobotním utkání na hlineckém ledě, dalo se tušit, že v dohrávce 12. kola to nebude o moc lepší. Hosté šli sice do dvoubrankového vedení, ale ani to jim na síle nepřidalo. Soupeř do přestávky otočil skóre ve svůj prospěch a od té doby Skuteč tahala za kratší konec.

V pátek a v sobotu se hraje dvoukolo v těchto dvojicích – pátek 29. 1.: Litomyšl – Chrudim, Skuteč – Moravská Třebová, Světlá – Hlinsko a do úplnosti Polička – Chotěboř. Sobota 30. 1.: Chrudim – Skuteč, Chotěboř – Hlinsko a pro úplnost M. Třebová – Světlá, Choceň – Litomyšl.

(dom)