Místní hokejoví dorostenci nezakončili velice úspěšnou sezonu postupovou tečkou a 1. ligu si v příštím ročníku nezahrají. Rozhodl o tom páteční velmi vypjatý duel s Mělníkem. Je to škoda, k vítězství v kvalifikaci měli mladíci hodně blízko.

HC Chrudim – Junior Mělník 6:6 (3:2, 2:1, 1:3).

Důležitost zápasu byla na obou mužstvech patrná od úvodního buly, hrál se opravdu parádní hokej. Domácí do něho vstoupili náporem, šance Pospíšila, Brychty a Poulíčka ale zůstaly nevyužity a naopak Mělničtí v 8. minutě po zachycení rozehrávky otevřeli Pištejem skóre. Radovali se však jen 90 vteřin, než po pěkné kombinaci srovnal Bohuněk. V 11. minutě ale hosté opět vedli, po secvičené akci přímo po buly se o to zasloužil volný Kratochvíl – 1:2. Chrudimští však znovu v 19. minutě Bohuňkovou ranou z první srovnali krok. A navíc 21 vteřin před první sirénou ujel hostující obraně Kněžour, byl zfaulován a nařízené trestné střílení s bravurou proměnil Poulíček (3:2).

I ve střední části měli více ze hry Východočeši a ve 27. minutě se po zásluze radovali počtvrté, nekompromisní ranou zvyšoval opět Poulíček. Po této brance si vzali hosté oddechový čas, podařilo se jim nápor domácích trochu otupit a ve 34. minutě z ojedinělého protiútoku snížili na 4:3. Střelecká přestřelka však nebrala konce a za další tři minuty vrátil Chrudimi dvoubrankový náskok v početní výhodě Brožek.

Drama v posledním dějství vrcholilo. Nejprve ve 49. minutě opět snížil Kratochvíl, hned za osm (!) vteřin ale upravil Pospíšil na 6:4. Pak domácí přežili minutové oslabení o dva hráče a zdálo se, že kráčí k důležitému vítězství. V 56. minutě si ale hosté vyžádali konfrontaci domácích, jmenovitě obránce Ondřeje Brychty, a přestože žádného „černocha“ neobjevili, dlouhou přestávkou vyhodili Chrudimské z tempa.

Hned po minutě totiž využili Šimkem přesilovku a za dalších 22 vteřin dokonce Prchalem vyrovnali na 6:6. Na nerozhodném výsledku již nic nezměnila ani krátká power play domácích.

Fakta – branky: Bohuněk a Poulíček 2, Brožek, Pospíšil - Kratochvíl 3, Pištej, Šimek, Prchal. Rozhodčí: Hejduk – Jeletz, Svoboda. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:1. Diváků: 110. HC Chrudim: Chalupa - Hudec, Kleprlík, Brychta, Mládek, Švadlenka, Pecina - Pospíšil, Brožek, Haltuch – Poulíček, Polák, Kněžour – Sliacký, Mrázek, Bohuněk.

Po konečné remíze naděje Chrudimi na postup do 1. ligy výrazně klesla, přesto žila. Musely by ale v sobotu porazit HC Krkonoše Mělník o dvě až tři branky. Zápas však skončil taktéž nerozhodně 4:4 a tak se z postupu radují Středočeši. Nedělní večerní zápas Chrudimi s Teplicemi už se tak bude dohrávat pouze z povinnosti a my vám jeho výsledek přineseme v pondělním vydání.