Liga juniorů

Chrudim – Třebíč 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)

Branky: Kopečný – Všetečka 2 (1 z TS), Tichý, Hort, Urban, Burian, Matov (TS).

Po minulém víkendu jsme chválili tým juniorů, který měl za sebou „šňůru" šesti tříbodových vítězství a po první části soutěže mu patřila třetí příčka. V prvním zápase odvet jej čekal soupeř, se kterým na jeho ledě prohrál až v samostatných nájezdech 2:3. Proto se domácí divák nestačil divit tomu, co se v pátek dělo na chrudimském ledě. Již ve třetí minutě nařídil za podražení Burkoně rozhodčí Úlehla trestné střílení, které Všetečka proměnil. Do přestávky pak ještě navýšil vedení Třebíče Tichý. Ve 24. minutě vstřelil Hort z přesilovky třetí úspěch „horalů", na který o dvě minuty později odpověděl Kopečný (Štěpánek). Jenže v polovině zápasu dal Urban gól na 1:4.

Co se to dnes děje s týmem, ptáme se o druhé přestávce trenéra Jiřího Poláka? „Je to zatím náš nejhorší zápas sezony. Co se taktiky týče, tak ta odpovídá krajské lize, a co se týče nasazení, s tím bychom neuspěli ani v kraji! Neomlouvá nás ani neúčast nemocných či zraněných hráčů. Ze šedého průměru vyniká jen Ondra Hlavinka, díky němuž je stav po čtyřiceti minutách takový, jaký je."

V úvodu závěrečného dějství zvýšil po pěkné kombinaci Burian na 1:5. Poté O. Polák před brankou hostí netrefil její volný kout. Následoval desetiminutový trest Janu Polákovi, který si na příkaz trenéra po jeho odpykání již nezahrál. Ve 48. minutě střela Voltnera od modré brankáře Svobodu neohrozila. Tři minuty poté přišlo za Hlavinkovu hozenou hůl druhé trestné střílení, které bezpečně proměnil Matov. A když Chrudimští sehráli špatně i přesilovku, potrestal je nakonec Všetečka a upravil konečný stav na 1:7.

Sestava HC Chrudim: Hlavinka – Burkoň, Meier, Kalous, Makovský (pro zranění ruky nedohrál), Voltner, Berný – Koreček, O. Polák, Dušek – Kopečný, J. Polák, Štěpánek – Gabriel, Solnička, Janoušek.

10 Boskovice 10 0 0 0 10 14:102 0

Tento týden má juniorka pauzu. K příštím zápasům nastoupí až v PA 13. 11. v Havlíčkově Brodě a v NE 15. 11., kdy doma přivítá vedoucí Písek.

Liga staršího dorostu

Jablonec – Chrudim 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Branky hostů: Brázda, Černý.

Na malém kluzišti domácí na Východočechy vlétli, ale ti naštěstí prvotní tlak ustáli. Poté se hrála vyrovnaná partie a to až do konce druhé třetiny. Po laciném gólu hosté prohrávali 3:2, ale stále byli ve hře. V 50. minutě stáhli chrudimští trenéři Dvořák – Králíček hru na dvě pětky, ale namísto vyrovnání třikrát inkasovali!

Sestava HC Chrudim: Štěpánek – Lenoch, Kulhánek, Bílý, Felcman, Brázda – Bor, Černý, Pavelka – Hlaváček, Hudec, Lang – Voldán, Jílek, Topolská.

Jindřichův Hradec – Chrudim 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky hostů: Pavelka, Matýs.

Opět stejná písnička. S důrazným soupeřem sehráli Východočeši dvě vyrovnané třetiny, ve třetí části ale přišel krach. Tři obdržené branky má na svědomí první pětka!

Sestava HC Chrudim: Štěpánek – Javůrek, Lenoch, Bílý, Felcman, Kulhánek, Brázda – Pavelka, Černý, Bor – Voldán, Pochobradský, Matýs – Hlaváček, Jílek, Hudec + Lang.

10 Poděbrady 11 1 0 0 10 32:73 3

Také starší dorost má tento víkend volný termín. Další zápasy: PA 13. 11. doma Kolín, NE 15. 11. v Příbrami.

Liga mladšího dorostu

Jihlava B – Chrudim 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)

Branky vítězů: Kmoníček 2, Pavlata, Šír.

Po bezbrankové první třetině se společný tým Pardubic B a Chrudimi snažil soupeře přehrát útočnou hrou, což se mu nakonec podařilo až v závěrečné dvacetiminutovce, ve které vstřelil čtyři góly.

Sestava HC Chrudim: Dosoudil – Ryba, Vltavský, Obr, Voženílek, Švadlenka, Pejzl, Vojtíčko, Pavlata, Kmoníček, Franc, Formánek, Pavelka, Langr, Šír, Rouha, Kroužel, Macháček, Svoboda.

1 Kolín 6 6 0 0 0 31:10 18
2 Tábor 6 5 1 0 0 47:14 17
3 Benátky n. J. 7 4 0 1 2 24:19 13
4 Ml. Boleslav B 6 3 1 1 1 24:15 12
5 Č. Budějovice B 7 3 0 2 2 21:18 11
6 Liberec B 6 2 2 0 2 16:10 10
7 Krkonoše 7 3 0 0 4 21:26 9