Hokejoví starší dorostenci mají za sebou předposlední dvoukolo C. E. B. ligy – skupiny o udržení. Místní chlapci měli opět výhodu dvou domácích zápasů, shodou okolností s družstvy z předposledního a posledního místa tabulky. K jejich zápasům ani v jednom případě nepřijel hlavní rozhodčí, zápas museli řídit čároví. V 17. a 18. kole splnili roli favorita, připsali si šest bodů. Derniérové zápasy uvidí v pátek 28. 2. od 20 hodin opět Chrudim, která přivítá souseda v tabulce – Tábor, aby v neděli 2. března zakončila úspěšnou sezónu na ledě vedoucího Žďáru nad Sázavou. V tomto případě je stále možný souboj o prvenství v tabulce.

HC Chrudim – HC Příbram 9:2 (4:1, 2:0, 3:1)

Branky: Šídlo 3, Jiruška 2, Kmošek, Dušek, Gabriel, Zeman – Beneš, Svoboda.

Vzájemné zápasy obou soupeřů v nadstavbě hovoří jasně pro Východočechy: 5:0, 4:3, 9:6. V pátečním čtvrtém duelu hosté pouze s jedenácti hráči začali příliš s otevřeným hledím, což se jim vymstilo už během sedmé minuty, kdy dvakrát inkasovali (Jiruška a Kmošek zařídili vedení 2:0). Ve 12. při vyloučení Zemana Kmošek v oslabení navýšil stav na 3:0, aby o dvě minuty poté Beneš korigoval na 3:1. Než se šlo do kabin, Jiruška (Kopečný) navýšil stav na 4:1.

V prostřední části využili Chrudimští dvě početní výhody: v 27. Dušek (Solnička) a v 35. Šídlo (Solnička) zařídili stav po čtyřiceti minutách na 6:1. Zápas se v pohodě dohrával. V úvodu závěrečné třetiny při vyloučení příbramského Jobky nejprve Svoboda v oslabení ujel – 6:2 a Šídlo (Kmošek) z přesilovky – 7:2. Nakonec Gabriel v 54. a Zeman v poslední minutě dali výsledku 9:2 konečnou podobu. Chrudimští nastoupili bez Jana Poláka, Štěpánka, Pilaře a Machače, kteří posílili ve vítězném semifinálovém klání juniorku. Ta si vybojovala postup do finále v Poličce vítězstvím 5:1!

Sestava HC Chrudim: Peřina – Šklíba, Berný, Solnička, Voltner, Novotný, Javůrek – Jiruška, Kopečný, Zeman – Dušek, Kmošek, Šídlo – Gabriel, Kmoníček, Strnad.

V dalších zápasech 17. kola: V. Popovice – Strakonice 4:2 a Žďár – Tábor 4:2.

HC Chrudim – HC Strakonice 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)

Branky: Gabriel 2, Polák, Dušek, Kopečný, Kmošek

Chrudimští pojali tento zápas víceméně jako tréninkový, hráli jen to co potřebovali k zisku dalších bodů do tabulky. Navíc tímto nedělním vítězstvím dali svému trenérovi Svatopluku Šídlovi pěkný dárek k jeho svátku. Snaha Západočechů byla zřejmá, dostávali se i do brankových příležitostí, ale brankář Peřina si nulu pohlídal.

Na úvodní gól se čekalo až do 14. minuty, kdy Gabriel (Kopečný) otevřel skóre. Pak šly góly v rychlém sledu: 16. Polák (Štěpánek), 17. Gabriel (Jiruška) a 20. Dušek (Kmošek) – 4:0. Ve druhém dějství padl jediný gól ve 24. zásluhou Kopečného – 5:0. Ve 35. po vzájemné bitce dostali stopku do konce zápasu domácí Štěpánek s Polanským. Konečné skóre zařídil ve 46. Kmošek, který po krásném pasu Šklíby – 6:0.

Sestava HC Chrudim: Peřina – Pilař, Machač, Berný, Šklíba, Voltner, Solnička – Jiruška, Šídlo, Dušek, Kmošek, Novotný, Kmoníček, Jan Polák, Štěpánek ze hry ve 35. minutě odstoupil, Kopečný, Gabriel + Javůrek, Solnička, Strnad.

Do úplnosti: Příbram – Žďár 1:3, Tábor – Velké Popovice 8:2.

Z bojů o postup do extraligy

Zároveň sledujeme, jak úspěšní jsou první čtyři celky C. E. B. ligy staršího dorostu ze skupiny Střed v nadstavbové části o extraligu, která končí o víkendu 19. a 20. kolem. Kolín se ve skupině „A" o vítězství s druhým Kladnem musí ještě „poprat" v posledním dvoukole, naopak ve skupině „B" je situace jasná. Suverénním vítězem se stává Třebíč.

Ve skupině „A" Kolín zvítězil na druhém Kladně 7:0, ale nečekaně doma podlehl třetí Hvězdě 3:5. Čtvrté Krkonoše podlehly páté Zbraslavi 4:7, aby na poslední Kobře vyhrály 9:3.

Ve skupině „B" Třebíč doma porazila H. Brod 7:1, aby na ledě druhé Opavy vyhrála 2:1 SN. Čtvrtý H. Brod si po pátečním debaklu spravil chuť, když doma porazil pátý Hodonín 6:0.

Poslední dvoukolo – „A": Kolín – Kobra a Zbraslav – Kolín; Kladno – Krkonoše a Krkonoše – Hvězda. „B": Hodonín – Třebíč a Třebíč – Přerov; Přerov – H. Brod a H. Brod – Prostějov.