1. liga dorostu

Velké Popovice - Chrudim 4:6 (1:2, 2:3, 1:1)

Branky hostů: 7. Kopečný, 14. Koreček, 26. Jiruška, 27. Koreček, 28. J. Polák, 52. Štěpánek.

Jednalo se o střetnutí dvou vyrovnaných soupeřů. Chrudimští ale byli natěšeni z nové soutěže, podali, co se ofenzivy týče velmi dobrý výkon, čehož důkazem je šest vstřelených branek. S obranou už to bylo horší, místy hosté působili více než chaoticky a nepozorností umožňovali soupeři dostat se do tlaku. V těchto fázích mužstvo podržel výtečnými zákroky gólman Cvrček.

Chrudim - Hradec Králové 1:6 (0:4, 0:1, 1:1)

V prvním domácím zápase ligy juniorů čekalo na Chrudimské derby. Sice se proti zkušenému soupeři snažili, ale již v první dvacetiminutovce čtyřikrát inkasovali a tím byl vlastně určen ráz utkání. Alespoň čestný úspěch se povedlo vstřelit po nahrávce od Haltucha devadesát vteřin před koncem střetnutí Ondřeji Polákovi.

Sestava HC Chrudim: Cvrček Burkoň, Kostkan, Machač, Pilař, Tichý, Švarc Bečev, Haltuch, Koreček Štěpánek, J. Polák, Kopečný Jiruška, O. Polák, Meier.

V dalším dvoukole Chrudimští nejprve v pátek 26. září zajíždí na led Jindřichova Hradce, v neděli 28.9. pak od 11 hodin přivítají na svém ledě Třebíč.

Výsledky hokejové omladiny

Dorost přátelsky

Choceň - Skuteč 5:7 (3:2, 0:3, 2:2)

Branky hostů: Zoulík 3, Cimburek 2, Bureš, Javůrek.

Na první přátelský zápas zajížděli Skutečští na led loňského vítěze KLD. O jejich výhře se rozhodlo ve druhé třetině, kdy během první minuty otočili skóre. Ve třetím dějství Choceň nejprve vyrovnala na 5:5, ale v 57. vstřelil vítěznou branku Matěj Javůrek. V následné power-play přidal ještě jeden gól Michal Zoulík.

Sestava HC Skuteč: Dostál (21. Pelc) D. Barták, M. Barták, Bureš, Cimburek, Florián, Javůrek, Lenoch, Sahula, Síla, Solil, Zoulík, Žák.

V dalším zápase se Skutečští představí dnes od 18:30 v Litomyšli.

Liga starších žáků

Hlinsko - Lanškroun 9:7 (3:2, 1:1, 5:4)

Branky: T. Pavlata, Novák a D. Pavlata 2, Kučera, Hamák, Pospíšil. Po mírné převaze Hlinska se hra ve druhé části vyrovnala, byť hosté museli po celý zápas stále dotahovat. V závěrečné třetině dokázal Lanškroun třemi rychlými brankami srovnat na 7:7, ale Hlinečtí se nenechali zaskočit a dvěma přesnými trefami strhli vítězství na svoji stranu.

Sestava: Sýkora Hamák, Vamberský, Pospíšil, D. Pavlata, Novák, T. Pavlata, Kudláček, Pešek, Sekyra, Kučera, Schweinfurter, Adámek, Zvolánek, Kvapil.

Chrudim má odložená utkání v Litomyšli na 28. září a Skuteč v Moravské Třebové v dosud neurčeném termínu.

Liga mladších žáků

Hlinsko - Lanškroun 7:7 (2:2, 2:2, 3:3)

Branky: Trögner a Bačkovský 2, Mikeš, Kudláček, Bříza.

První mistrovské utkání bylo jako na houpačce. V úvodu závěrečné části získali domácí dvoubrankový náskok (6:4), ale soupeř v poslední minutě otočil na 6:7. Domácí po oddechovém čase stačili vyrovnat, a tak se body dělily.

Sestava Hlinska: Dalecký, Švec Bačkovský, Picka, Mikeš, Beran, Vodvárka, Trögner, Drapáková, Hladký, Vrána, Ondráček, Krupka, Bříza, Kudláček. (rp, dom)