U juniorů si prvenství a tím i postup uhlídaly Benátky nad Jizerou (vítězství nad HC Krkonoše 12:1). Chrudimi soupeř z posledního místa tabulky nepřijel a prohrál kontumačně 5:0.

V kategorii dorostu nejprve v pátek Velké Popovice přehrály poslední Veselí nad Lužnicí 8:1 a v Chrudimi potvrdily prvenství a postup těsným vítězstvím. Poražení v závěru utkání už zřejmě více mysleli na pondělní odjezd do Finska, a tak dovolili soupeři v 55. minutě otočit výsledek z 3:2 na konečných 3:4. Tímto zápasem skončila také sezona na zdejším zimním stadionu.

Kvalifikace juniorů

HC Chrudim – HC Louny 5:0 kontumačně.

Konečné pořadí: 1. Benátky nad Jizerou 10 (47:11), 2. Chrudim 10 (39:15), 3. Krkonoše 4 (26:40), 4. Louny 0 (7:53).

O postupu Benátek do ligy rozhodlo vzájemné utkání dvou vyrovnaných soupeřů, které v Chrudimi skončilo 4:2 a v Benátkách 6:3. Při lepším celkovém skóre vítězů kvalifikace mohli Chrudimští v Benátkách prohrát o jeden gól, bohužel Středočeši před domácí odvetou znali velmi dobře matematiku postupu a ten si pohlídali.

Kvalifikace dorostu

HC Chrudim – HC Slavoj Velké Popovice 3:4 (2:1, 0:1, 1:2).

Branky. Mrázek, Štrégl, Kněžour.

Při druhé domácí přesilovce byl nejprve ve výhodné střelecké příležitost Cvrček, ale v koncovce neuspěl. Vzápětí vše napravil Mrázek (Cvrček, Kleprlík) – 1:0. V 16. prostřelil chumel hráčů před chrudimskou brankou Šimáček – 1:1 a gólem do šatny se prezentoval dělovkou od modré Štrégl (Andr) 2:1. Vyrovnaný duel ve druhé části přinesl jediný gól.

Ve 32. pykali domácí za příliš mnoho hráčů na ledě a přesilovku k vyrovnání využil Martin Vacek – 2:2. Ve 36. Kněžour odmítl z „tutovky“ vedoucí gól a v poslední minutě této dvacetiminutovky nejprve hostující M. Vacek v sólu neuspěl a z protiútoku Kněžour rovněž nebyl v koncovce úspěšný.

V začínající 51. minutě domácí z přesilovky šli opět do vedení Kněžour (Cvrček, Švadlenka) 3:2 a nadějný stav drželi až do 55. minuty. Nejprve brankář Svoboda neudržel puk – 3:3 a ještě v téže minutě jeden z obránců spadl a v přečíslení Hašek stanovil konečný stav 3:4.

Sestava HC Chrudim: Svoboda – Brychta, Štrégl, Kleprlík, Švadlenka, Voda, Pecina, Mroček – Andr, Seidler, Nevšímal – J. Polák, Cvrček, Kněžour – Pospíšil, Mrázek, Pavliš + Haltuch.

Konečné pořadí: 1. Velké Popovice 11 (29:10), 2. Chrudim 6 (22:20), 3. Dvůr Králové/Náchod 4 (16:23), 4. Veselí nad Lužnicí 3 (11:25).

Pomyslnou třešničkou na dortu je pro dorosteneckého přeborníka Pardubického kraje – tým HC Chrudim, osmidenní zájezd do Finska. Ve městě Kurrika jej čeká mezinárodní turnaj za účasti šesti družstev. V úterý 7. dubna se výprava vrátí zpět do Chrudimě.