Ústí nad Labem – Chrudim 1:0 po PP

Favorit sice měl převahu, ale Východočeši obětavě a velmi dobře bránili, a co prošlo, to výborně kryl brankář Šrámek. Ten dostal po dlouhé době příležitost místo svého kolegy Němce. Paradoxně mohli jít hosté do vedení sedm vteřin před první sirénou, ale Semorádovu akci zneškodnil rovněž výborný exreprezentační gólman Salfický.

Druhá část se nesla v podobném duchu, Ve 27. minutě zastoupil brankáře Šrámka obránce M. Vágner, který odrazil z opuštěné svatyně Novákovu střelu.

V dramatickém závěru měly oba celky několik šancí, ale gól nepadl, takže se rozhodlo v 35. vteřině prodloužení. Po kombinaci Heřmana a Špirka se ocitl před Šrámkem nekrytý Hovorka a nedal mu šanci k úspěšnému zásahu.

Fakta – branka a asistence: 61. Hovorka (Heřman, Špirko). Rozhodčí: Jeřábek – Truneček, Kašík. Vyloučení: 4:5, bez využití. Diváci: 2033. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 – 1:0. HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický – Bolf, Tůma, Němeček, Macháček, Klobouček, Zeman, Pojkar – Hovorka, Špirko, Heřman – Čaloun, Šagát, Sklenička – Janků, Hanzl, Šaffer – M. Novák, Havlíček, Kuchejda. HC Chrudim: Šrámek – Toužimský, M. Vágner, Vyskočil, Lojek, Suchý, Šafařík, Zukal, O. Vágner – Zadina, T. Martinec, J. Šeda – Valko, Stoklasa, Žák – Klejna, Stavenský, Bělohlávek – T. Bláha, Zohorna, Semorád.