Těšil se na nájezdy

Hrdinou zápasu byl chrudimský brankář LUKÁŠ ŠRÁMEK, který dostal příležitost po měsíční pauze (naposledy chytal ve 35. kole v Chomutově 20. prosince). „Zpočátku jsem byl docela nervozní, ale postupně jsem se rozchytal a hodně mně pomohli i kluci pozorným bráněním. Škoda jen, že jsme bezbrankový stav neudrželi až do samostatných nájezdů. Na ně bych si docela věřil. Rozhodující gól padl tak, že Hovorka dostal ideální pas na červenou čáru, sice jsem jeho záměr při blafáku vystihl, ale puk mi proklouzl pod ramenem do sítě,“ ohlédl se za utkáním v Ústí brankář Šrámek, který čelil 36 střelám soupeře, zatímco jeho spoluhráči vypálili na Dušana Salfického jen osmnáctkrát.

Pohledem trenérů

„S bodem jsme pochopitelně spokojeni, vždyť byl náš první proti Ústí. Soupeř měl chvílemi tlak, ale naše obrana v čele s výborně chytajícím Lukášem Šrámkem, fungovala poměrně dobře. Ústí má asi nejlépe organizovanou hru v této soutěži, a tak jsme se jen velice těžko prosazovali. I z tohoto pohledu je pro nás remíza cenná,“ netajil spokojenost trenér Východočechů MARTIN HOSTÁK.

Trenér vítězných Lvů JAN VOTRUBA nejprve nepřímo ocenil výkon nováčka, když konstatoval, že zápas s Chrudimí byl velice kvalitní. Při hodnocení se pak již zaměřil na svůj tým: „Bohužel jsme vstřelili gól až v prodloužení. Byl sice nádherný, ale škoda jen, že nepřišel o minutu dříve. Hráči chtěli tři body a my jsme v to věřili. V koncovce jsme ale nebyli tak důrazní, jak bychom si představovali. Do play off musíme zapracovat na přesilovkách. Při nich máme větší šanci na vstřelení gólu než při hře pět na pět. Zostřili jsme i tréninky. Je to příprava na play off, kde všichni začínají od nuly. Hráči Pazourek, Dragoun a Mikulík nejsou zcela fit, proto jsme nechtěli riskovat jejich nasazením do zápasu, kde o nic nešlo. Na vyřazovací boje musí být úplně zdraví.“

Dvě nové tváře

Zdravotní stav není ideální ani v kabině HC Chrudim. Proto se v sestavě objevily i dvě nové tváře, junioři Moelleru Pardubice, obránce Ondřej Vágner a útočník Filip Stoklasa. Vzhledem k početnější marodce proto není vyloučeno do konce přestupního termínu doplnění kádru.

Do uzavření nadstavbové části soutěže zbývají už jenom dvě kola. Chrudimští stále drží výbornou pátou příčku se 77 body a čtyřbodovým náskokem před Hradcem Králové. Oba východočeští rivalové už hrají jen s týmy z pásma sestupu (Chrudim s Porubou a v Třebíči, Hradec v Benátkách a s Berounem), takže by se jejich umístění zřejmě měnit nemělo. Věřme, že jistotu stávajícího umístění bude mít nováček už po sobotním klání s poslední Porubou.