Vynesený trest pro Tomáše Paraje (Kostelec) za trest ve hře: STOP na tři mistrovská utkání.

DOHRÁVKY

SDH Kostelec – Vysmátý zmije Pardubice 4:9 (3:4, 0:2, 1:3)

Branky: Mezírek, Dynter, Kotajný, Pražák – Závodník 4, Kusý, Švadlenka, Pilař, Hrnčíř, Petružálek. Rozhodčí: Schaffer – Kolář. Vyloučení: 6:4, navíc Berger (VZ) 10 OT. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1.

Během šesté minuty vstřelil Kostelec dva góly, čímž se dostal do překvapivého vedení. Pardubičtí se včas „probudili" a po vyrovnaném stavu 3:3 šli těsně před první sirénou do vedení. To hned v úvodu druhého dějství potvrdili při oslabení gólem na 3:5. V dalším průběhu již měli navrch, i když soupeř bojoval, na hru „zmijí" to nestačilo.

ZH Pardubice – Holomci Jezbořice 6:4 (1:1, 2:3, 3:0)

Branky: Kubelka 2, Martinec 2, Procházka, Fousek – Hrubeš 2, Malinský, Vaníček. Rozhodčí: Schaffer – Brázda. Vyloučení: 4:5, navíc Hrubeš (J) 10 OT. Bez využití. Oslabení: 0:1.

Do 32. minuty byli efektivnější hosté, kterým patřilo třígólové vedení 1:4! Jejich soupeř měl sice herně navrch, ale jeho akcím scházelo zakončení. Chytil se až v závěru druhé třetiny, kdy se dvěma góly dostal znovu do hry. Po tuhém boji v závěrečném dějství ZH vyrovnala v 53. minutě na 4:4. Čekaly se samostatné nájezdy, ale dva góly Pardubických v posledních dvou minutách rozhodly jinak.

ŠESTÉ KOLO

Road Cafe Pardubice – Sokol Česká Bělá 4:10 (1:2, 2:2, 1:6)

Branky: Cincibuch 2, Cach, Kavka – Machota 3, Nejedlý, Hlaváč, Blažek, Rakušan, Procházka, Cinegr, Novotný. Rozhodčí: Ježek – Říha. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1.

Pardubičtí hráči byli na skutečském ledě sice hokejovější a lépe bruslili, ale výkon Sokolů šel postupně nahoru. Koncovku měli velmi efektivní, zvláště v poslední třetině, ve které se po dvou vyrovnaných dvacetiminutovkách „lámal chleba". Vítězové první a devátý gól zaznamenali při početní výhodě, čtvrtý dokonce při vlastním oslabení. Zápas nedohrál Marek Dvořák z Pardubic pro zranění v obličeji (vyražený zub a šest stehů).

HC Bítovany – AHC Čankovice 6:5 SN (4:2, 1:3, 0:0 – 1:0)

Branky: Vosáhlo 2, Novák, Brázda, Langr, Zavoral (rozhodující samostatný nájezd) – Horáček 2, Špilar 2, Peřina. Rozhodčí: Schaffer – Brázda. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1.

Hrál se rychlý, útočný hokej, ve kterém oba týmy do čtyřiceti minut vystřílely prach a v závěrečném dějství zahazovaly šanci za šancí, a tak po šedesáti minutách spravedlivý nerozhodný stav 5:5 rozhodl o samostatných nájezdech. Úspěšná trefa Zavorala přinesla dva body Bítovanům, které tentokrát nastoupily v „lepší" sestavě než soupeř (získal bod), kterému citelně chyběl mezi třemi tyčemi Dušan Salfický, ale i střelec Salava.

PŘEDEHRÁVKA

Amat Pardubice – SDH Kostelec 4:7 (2:3, 1:2, 1:2)

Branky: Müller 2, Duha, Cepl – Dynter 2, Pražák 2, Kamenický, Kotajný, Studnička. V souboji o „Černého Petra" šlo o slušně hrané utkání s mírnou převahou Kostelce, který si neustále udržoval náskok, čímž dovedl tento duel k vítěznému konci a třem bodům.