V galerii najdete vybrané snímky z domácích utkání HC Chrudim v základní části I. hokejové ligy.

Po základní části jste pátí. Jak jste s tímto umístěním spokojen?
Myslím si, že asi nikdo nečekal, že po 30. kole budeme coby nováček na pátém místě, takže můžu odpovědět jedním slovem – maximálně! Určitě je to velmi lichotivé.

Které dosavadní zápasy byste vypíchl jako povedené?
Nám hodně pomohlo vítězství v Chomutově po velmi dobrém výkonu. Do té doby jsme byli takoví rozháraní. Byl to určitě jeden z našich nejcennějších skalpů. Další jsou výhry v Hradci Králové, což pro mne coby tamního rodáka bylo obzvlášť příjemné, a v neposlední řadě i ve Vrchlabí. Těch dobrých střetnutí bylo naštěstí víc.

A na která byste pro změnu nejraději zapomněl?
Nevyvedly se nám oba zápasy s Třebíčí, hlavně ten domácí jsme s nimi měli dobře rozehraný. Pak se nám nedařilo ani v Olomouci.

Které mužstvo na vás udělalo největší dojem a které vás naopak svými výkony trochu zklamalo?
Jediný tým, s kterým jsme nezískali v základní části body, je Ústí nad Labem. Ale těžko vyzdvihovat jeden celek, účelně hraje třeba Vrchlabí, to nevypustí nic. Ústí však na mě působilo nejkompaktnějším dojmem, proti nám hrálo velmi dobře a příliš šancí nám nedávalo, takže asi Ústí. A kdo mě nejvíc zklamal? Není tam nikdo, koho bych tímto mohl označit. Spíše jsem překvapený, kolik zápasů je vyrovnaných a kolik týmů dokáže hrát hezký hokej. Mne jen těší, že kromě zmíněného Ústí jsme dokázali s každým soupeřem bodovat.

S jakým cílem vstupujete do následující nadstavbové části?
Máme relativní pohodu v týmu, nemáme moc zraněných hráčů (to musím rychle zaklepat), takže jdeme do nadstavby s cílem pokračovat v dosud předváděné hře. Pokusíme se bodovat v každém zápase a udržet se tak v klidném středu tabulky, který se už teď zdá být docela reálný. Ale pozor! Musíme stále zůstat nohama na zemi, nevznášet se v oblacích a myslet si, že pátí už zůstaneme. Naopak, musíme pracovat dál. Když si to všichni kluci uvědomí a budeme všichni makat tak jako doposud, určitě ještě nějaké body získáme a budeme přibližně tam, kde jsme teď, to je ve středu tabulky.

Na čtvrtý Chomutov ztrácíte deset bodů, navíc se s ním v nadstavbě dvakrát utkáte. Neplánujete atak na čtvrtou příčku, zajišťující přímý postup do čtvrtfinále play off?
Naděje zde sice je, ale spíše teoretická. A vůbec nesdílím euforii, že bychom mohli pomýšlet na první čtyřku. Čtyři mužstva z čela tabulky jsou o třídu výše než všechna ostatní, a myslím si, že s přibývajícími zápasy se to bude stále více projevovat. Já bych se stále spíše koukal dolů, k dvanáctému místu, a raději bych se zaměřil na náš předsezonní cíl, čímže je vůbec samotný postup do play off.Kolik si myslíte, že bude k postupu do vyřazovací části potřeba bodů?

Těžko říct. Před sezonou jsem si myslel, že tak 55 bodů. Bude hodně záležet na tom, jak právě ta první čtyřka bude hodně rozdávat. Pro takovou úplnou jistotu bych si představoval mít 60 bodů, to by mělo bohatě k umístění do dvanáctého místa stačit.

Jaké hráče byste vyzdvihl, pochválil, že táhnou kádr?
Jsem moc rád, že do mužstva přišli před sezonou zkušení hráči Martinec a Toužimský, ti určitě kádr zvedli a jako posily se osvědčili. Nerad bych ale vyzdvihoval jednotlivce, protože hokej je kolektivní hra a vždycky se někomu daří více, někomu méně, a ti ostatní to za něj musí zatáhnout. Spíše si myslím, že spousta kluků se za tu dobu, co jsem u mužstva, zlepšila, a jako celek jsme se trochu přiblížili mé představě, jakou mám, abychom hráli.

A co vzkážete fanouškům?
Chrudim si musí zvyknout na to, že se zde chodí na hokej, nebojím se říct na dobrý hokej. Ve městě začal být o hokej zájem, diváci našli na zimní stadion cestu. Já bych byl rád, kdyby se to stabilizovalo a bylo to čím dál lepší. My k tomu můžeme přispět jen svými výkony.

Radek Pecina