Ve východočeském dresu se poprvé představil nový hráč, na střídavý start zMoelleru Pardubice hostující mladý útočník MICHAL KLEJNA. Aprávě on tento zápas izhodnotil:

"První dvě třetiny jsme se docela trápili. Po našem úvodním náporu jsme přestali bruslit, pustili soupeře ke hře a to se opakovalo ive střední části. Až teprve vzávěrečné třetině jsme utkání zlomili. Pak už jsme byli jasně lepší a zápas bezpečně dohráli dokonce."

Vy jste vytvořil novou útočnou formaci se Semorádem a Bělohlávkem, a váš útok vstřelil pět branek! To jste si na ledě tak rozuměli?

My se poprvé sešli vjednom útoku na ledě teprve vúterý na tréninku. Bělohlávek je ale velmi dobrý hráč, umí vzít puk, udělat kličku, rozehrát a oba, isHonzou Semorádem, jsou velmi dobří bruslaři, což mi vyhovuje. Docela jsme si rozuměli a několikrát si to pěkně hodili, Ato, že jsme vstřelili pět branek? Staré hokejové pravidlo říká, že když nestřílíš, tak nedáš gól. Amy tam těch akcí před brankou měli hodně, často to zkoušeli a je jen dobře, že nám to tam napadalo.

Vy jste již okusil extraligu za Pardubice, hostoval jste vŠumperku, takže máte zkušenosti isprvní ligou, překvapila vás něčímdruhá?

Je to určitě rozdíl. Hra je tady oněco pomalejší, člověk má na všechno víc času, může udělat kličku, rozhlédnout se. Pak se tady hraje ohodně víc hokejkami. Já jsem třeba dostal za zápas asi tři, čtyři sekery do ruky. Neříkám, že vprvní lize to není, ale tam se hlavně hodně bruslí a třeba zrovna Mělník moc dobré bruslaře neměl. Na druhou stranu ale musím říct, že Chrudim má velmi kvalitní hráče a to je na ledě takyznát.

Vy máte vChrudimi udělaný skamarády zPardubic Semorádem a Zohornou střídavý start.. Už víte, kdy a jak často budete za Chrudimi nastupovat?

Kdepak, to je brzy, otom se vždycky dozvíme až tak jeden, dva dny před zápasem. Měli bychom vždy jet den předtím na trénink a druhý den tady hrát. Když omne ale bude zájem, vždycky určitě rád přijedu. Já jsem to řekl ipři vzájemné schůzce manažerovi Chrudimi panu Tankosovi, že tady chci hrát, a vždy když řeknou, že se mnou můžou počítat. Přiznám se totiž kjedné osobní věci, vživotě jsem ještě pořádně nic nevyhrál a nezažil nějaké oslavy. Takže bych chtěl být platným členem mužstva, kterému se podaří vyhrát druhou ligu a pak se stýmem těšit zpostupu.

 

 

(rp)