Torpedo Pardubice – Sokol Česká Bělá a Želvy Chrudim – HC Spartak Hlinsko

Ve „dvojce“ již dohrál jako první středečním zápasem Kostelec, a to proti Telmontu. Suverén této tabulky, ZH Pardubice, neztratil ani jeden bod! Zde zbývá dohrát již jen pět zápasů.

I. TŘÍDA play off – čtvrtfinále

Jiskra Skuteč – Sokol Česká Bělá 1:14 (1:6, 0:6, 0:2.
Branky: Zoulík – Dipold 4, Tecl 3, Odvářka, Černý, Klement, Koubek, Kunz, Blažek, D. Kubát + pět asistencí. Úvodních deset minut bylo vyrovnaných, ale domácí svými chybami pustili soupeře do čtyřbrankového vedení. Favorit pak už převzal otěže zápasu do svých rukou a toto měření sil dovedl k rozhodnému vítězství. Rozhodčí: Říha – Javůrek.

Vysmátý zmije Pardubice – Želvy Chrudim 2:4 (0:0, 1:1, 1:3). Branky: Petr a Marek Musilovi – Kusý 2, Říčař, Joudal. V první třetině góly nepadaly, zato vyloučených bylo víc než je zdrávo. V prostřední části se začalo hrát, na obou stranách padlo po gólu. O výsledku rozhodl úvod závěrečného dějství, kdy Želvy během 42. minuty odskočily na 1:3. Celkově šlo o nepěkné utkání s příliš ostrými zákroky. Rozhodčí: R. Budínský – L. Budínský. Vyloučení: 9:10, navíc Petr Musil 5 + do konce utkání resp. Petr Lochman 10 OT.

Odvety: Sokol Česká Bělá – Jiskra Skuteč 7:2 (1:0, 3:0, 3:2).
Branky: Dipold 2, D. Kubát, Tecl, Klement, Kolář, Musílek – Vajmar, Ligr. Domácí měli celý zápas pod kontrolou, hlavně první formace, ve které vynikali David Kubát a Václav Dipold. Hosté i přes porážku předváděli solidní hokej, čímž se zasloužili o kvalitní utkání. Rozhodčí: Urubčík – Říha. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0.

Spartak Hlinsko – HC Tuněchody 6:3 nedohráno (2:2, 4:1). Branky: Černý a Veselý po 2, Ježek, O. Pospíšil – Mudruňka, Ecler, Čada. Dvougólové vedení Spartaku hosté do přestávky vyrovnali, poté šli opět do vedení 2:3. K obratu zavelel Pospíšil vyrovnávacím gólem. Poté se hra přitvrdila, hrálo se nahoru – dolů, domácí přidali další tři góly a o jejich postupu bylo rozhodnuto. Během druhé přestávky hosté přišli s tím, že je rozhodnuto a že nechtějí riskovat případná zranění. Rozhodčí: Hájek – Kleprlík. Vyloučení: 2:5

Želvy Chrudim - Vysmátý zmije Pardubice 7:1 nedohráno (5:1, 2:0). Branky: Lochman a Joudal po 2, Plíšek, Klemša, Navrátil – Petružálek. Želvy výbornou hrou během osmi minut vstřelily čtyři góly a bylo prakticky rozhodnuto. Během zápasu se zranil (třísla) brankář Vysmátých zmijí Marek Kosina, a tak po čtyřiceti minutách za rozhodnutého stavu i postupu Želv do semifinále se oba týmy dohodly o předčasném ukončení. Rozhodčí: Slabý – Kleprlík. Vyloučení: 6:6, navíc Marek Musil (VZ) 10 OT. Využití: 1:0.

Torpedo Pardubice – Holomci Jezbořice 8:4 (3:1, 2:2, 3:1).
Branky: Paleček a D. Pospíšil po 3, Czerlinski, Andrejs – Rusňák, Zahrádka, Janovský, R. Zavoral. Torpedu se nedařilo jako obvykle (nad průměr vyčnívali jen D. Pospíšil a Paleček), naopak snaživí Holomci vycítili šanci, maximálně bojovali, dokonce svého soupeře přehrávali, o čemž svědčí poměr střel na branku (13:37). Nakonec však stále tahali za kratší konec, a tak postup do semifinále si vybojovalo Torpedo. Rozhodčí: Slabý – Kleprlík. Vyloučení: 4:2. využití: 2:0.

II. TŘÍDA

HC Zaječice – HC Jokerit Skuteč 4:8 (2:3, 0:2, 2:3). Branky: Zb.. Pejcha, Šmatera, Vašák, Kolář – Zahálka 3, Zoulík 2, Zbyněk a Jan Práškovi, Paulus. Zaječice inkasovaly už v první minutě, pohyblivější soupeř je trestal za chyby v obraně. Hrozivé skóre 2:8 ve prospěch Jokeritu korigovali „domácí“ až v závěrečných minutách zápasu, když navíc dvakrát nastřelili tyč. Rozhodčí: Hrouzek – Zahálka. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 17:32. Zásahy brankářů: 24:13.

HC Třemošnice – ZH Pardubice 0:5 kontumačně.
Domácí utkání vzdali údajně pro velkou marodku.

SDH Kostelec – Dynamo Rosice 2:0 (1:0, 1:0, 0:0).
Branky: Vavřina, Pražák. V bojovném utkání, které bylo předehrávkou posledního kola, rozhodl favorit brankami ve dvanácté a 25. minutě. Poté již si vítězství uhlídal. Rozhodčí: Starý – Zahálka. Vyloučení: 9:2. Bez využití.

Telmont Chrudim – SDH Kostelec 6:4 (2:1, 3:0, 1:3).
Branky: Dundáček 2, Zavoral, Mašík, Polák Ješátko – Kotajný, Tlapák, Votava, Pražák. V osmém kole základní části Kostelečtí nečekaně jasně přehráli Telmonut výsledkem 17:3. Tentokrát však tahali za kratší konec, byť vyrovnali na 1:1, aby poté až v závěrečné třetině dotáhli až na 5:4. Vítr z plachet jim vzal v 59. svým druhým gólem Filip Dundáček, jenž rozhodl o třech bodech pro domácí. Rozhodčí: Rulíček – R. Budínský. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0.

1. ZH Pardubice 17 17 0 0 0 170: 36 51
2. SDH Kostelec 18 12 2 0 4 121: 70 37
3. Telmont Chrudim 17 12 0 0 5 119: 88 36
4. HC Amat 16 9 1 2 4 86: 84 31
5. Jokerit Skuteč 17 7 0 2 8 91: 73 23
6. Dynamo Rosice 17 5 2 0 10 56:103 19
7. HC Zaječice 17 4 2 1 10 63:109 17
8. HC Třemošnice 17 5 0 0 12 98:105 15