Chrudim – Milevsko 8:0

Východočeši začali tradičně velkým náporem a již na začátku páté minuty se radovali z vedoucího úspěchu, který po spolupráci s Králem vstřelil Žák. Hosté se poté začali osmělovat, ale do kolen je srazil závěr úvodní dvacetiminutovky.

Nejprve v čase 18:52 zvýšil Beránek, za čtyřiadvacet vteřin si navíc Pospíšil dovolil luxus a zahodil trestné střílení, ale on ani jeho spoluhráči dlouho smutnit nemuseli.

Vždyť v čase 19:24 to už bylo zásluhou Valka 3:0. S uklidňujícím náskokem se však chrudimští hokejisté nespokojili. Ve druhé části sice přidali jediný gól Bělohlávkem, ale v závěrečném dějství se s góly opět roztrhl pytel.

Domácí předvedli natěšeným divákům další čtyři přesné trefy a soupeř byl nakonec rád, že jej vysvobodila siréna, protože by jinak asi brzy inkasoval dvouciferný debakl.

Fakta – branky a asistence: 5. Žák (Král), 19. Beránek (Suchý, Stavenský), 20. Valko (Vyskočil), 35. Bělohlávek, 42. Šafařík (Král, Žák), 55. Pospíšil (Suchý), 56. Valko (Král), 59. Buchal (Pospíšil). Třetiny: 3:0, 1:0, 4:0.

HC Chrudim: Hrazdíra – Vyskočil, Klaus, Doseděl, Šafařík, Suchý, Mainer, Kuncl, Fejgl – Valko, Král, Žák – Stavenský, Buchal, Horák – Zadina, Beránek, Pospíšil – Potůček, Polák, Bělohlávek.

Chrudimští hokejisté tak vstoupili do finálové série nečekaně hladce, ale jasné vítězství by je nemělo ukolébat. Každý zápas začíná od stavu 0:0, a ten další již v sobotu, od 17 hodin, opět na chrudimském zimním stadionu. Třetí finálový duel se hraje na velikonoční pondělí v Milevsku a pokud by nebylo rozhodnuto, tak čtvrtý zápas opět na jihu Čech hned o den později. A kdyby byl poté stav 2:2 na zápasy, rozhodovalo by se o účastníkovi kvalifikace o postup do první ligy v pátek 28. 3. opět v Chrudimi.

Ve druhé finálové sérii favorizované Benátky nad Jizerou podlehly doma překvapivě Řisutům 3:4, když už prohrávaly 0:4, ale jejich finiš přišel pozdě.