Ať už mistrovská sezona skončí jakkoliv, odměna pro tenhle tým bude sladká. Mladší žáci HC Chrudim, kteří momentálně v nadstavbové části sezony bojují o titul krajského přeborníka, už mohou začít pomalu balit kufry. Začátkem března je totiž čeká neobvyklý „výlet" do Švédska.

Devítidenní hokejový zájezd, který se uskuteční ve dnech 9. až 17. března, připravují v chrudimském klubu posledních několik let. „Celá tato akce je výsledkem tříletého úsilí skvělé party rodičů, kteří se pohybují kolem žákovského hokeje, za finanční a morální podpory klubu," informuje vedoucí mužstva chrudimských hokejových žáků Přemysl Štrup. A co vlastně na mladé chrudimské hokejisty v zemi hokeji zaslíbené čeká?

Zkušenosti i reprezentace

„Zájezd bude mít převážně hokejový nádech. Mužstvo sehraje čtyři přátelská utkání s věhlasnými švédskými týmy. Dále se podívají do cizí země , poznají místní kulturu a hlavně hokejové zázemí a styl tréninků svých švédských vrstevníků. Je to pro nás takové vyvrcholení této sezony," přibližuje program svých svěřenců Přemysl Štrup. Nepůjde tedy o žádný školní výlet a pro talentované chrudimské hokejové naděje to bude jedinečná příležitost poměřit se s mezinárodní konkurencí a získat cenné zkušenosti.

„Celý zájezd do Švédska berou hráči velice vážně a všichni včetně rodičů se velice těší a pevně věří, že budou klub HC Chrudim, město Chrudim a vlastně i Českou republiku dobře reprezentovat," vysvětluje vedoucí chrudimského žákovského mužstva.

„Cílem celého zájezdu bude bezpochyby poznat švédský styl výchovy mladých hokejistů, navázat pokud možno přátelské vztahy se severskými týmy, které bychom někdy v budoucnu rádi přivítali na našem domácím turnaji Chrudim City Cup," pokračuje Přemysl Štrup.

Součástí výstroje, kterou s sebou chrudimští hokejisté povezou, budou i zbrusu nové dresy. „Nechali jsme je vyrobit právě pro tento zájezd s motivem České republiky a HC Chrudim, aby všichni ve Švédsku věděli z jakého státu jsme a z jakého města pocházíme," usmívá se vedoucí chrudimského mužstva. Díky novému týmovému sponzorovi navíc vyrazí celý tým, včetně fanoušků a realizačního týmu, na hokejový zájezd ve slušivých trikách a kšiltových čepicích. „Mezi našimi sponzory je i řada rodičů našich hráčů. Bez jejich maximální podpory a pomoci ostatních rodičů i sponzorů by cestu nebylo možné uskutečnit," oceňuje Přemysl Štrup.

Zájezd do Švédska bude zároveň součástí přípravy žákovského týmu na již třetí ročník domácího turnaje Chrudim City Cup, který se uskuteční ve dnech 25. až 27. března na zimním stadionu v Chrudimi. Ještě před oběma akcemi ale čeká tým mladších žáků HC Chrudimi vyvrcholení nadstavbové části Krajské ligy. Chrudimští nyní ve skupině o titul bojují s nejlepšími týmy Pardubického kraje a kraje Vysočina. Po víkendové porážce v Pardubicích klesli v tabulce na 5. místo. Společně se čtvrtou Chotěboří mají shodně osm bodů, ale soupeř má utkání k dobru.