S touto nepříjemnou zprávou přišel na aktiv Milanův kamarád, jeho bývalý spoluhráč a zástupce HC Hlinsko Jan Ježek: „Milan byl velký fotbalový a hokejový talent, ale nebylo mu přáno, aby docílil vyšší sportovní mety. Spolu jsme hráli za Hlinsko deset let hokej, nakonec vypomáhal jako rozhodčí při zápasech meziokresního přeboru. Čest jeho památce!"

Z loňského meziokresního přeboru I. třídy nedohrál soutěž Rozsochatec, do nového ročníku se navíc nepřihlásily Želvy Chrudim a Tuněchody. Tudíž zbylo pouze těchto pět týmů: Hlinsko, Jezbořice, Česká Bělá, Vysmátý zmije s Torpedem (oba Pardubice). K deseti loňským účastníkům II. třídy se nově přihlásila ZH Pardubice B. Z hokejové mapy vypadl Telmont Chrudim, který přešel pod HC Bítovany. Tudíž v novém ročníku 2012/2013 bude hrát šestnáct družstev.

Předseda OSLH Bohuslav Souček přednesl dva návrhy nového modelu soutěže. Všichni zástupci klubů souhlasili s tím, že se bude hrát ve dvou skupinách po osmi družstvech (dle loňského umístění), ze kterých vzejdou další dvě skupiny určené dle výkonnosti. Rozpis bude zveřejněn do tří týdnů na webové stránce OSLH. Předpokládaný začátek soutěže je kolem 10. října. Hrát se bude opět na všech třech zimních stadionech (Chrudim, Hlinsko, Skuteč). Soupisky vyhotovené dle abecedy zašlou mužstva do zahájení soutěže elektronicky předsedovi Součkovi.

Vzhledem k tomu, že ZH Pardubice, Hlinsko a Jiskra Skuteč mají v krajských soutěžích „A" družstva, padl zde z jejich strany návrh, aby někteří hráči meziokresního přeboru v případě nutnosti mohli být použitelní do krajských soutěží. K tomu se rozpoutala velká polemika, ze které závěr zpracuje předseda OSLH a vydá rovněž na webové stránce.

Nakonec se zprávou o ukončení činnosti rozhodčího přišel Vladislav Starý, který po třiceti letech v roli rozhodčího končí tuto svoji aktivitu ze zdravotních důvodů. Stejně tak končí na Skutečsku i rozhodčí Jaroslav Zahálka. Rozdělovat rozhodčí na utkání ve Skutči a Hlinsku nyní bude Josef Hrouzek.

(dom)