Hokejová krajská liga mužů pokračovala v neděli třetím nadstavbovým kolem, ve kterém se hrálo takto: Chrudim B – Světlá 3:4, Choceň – Hlinsko 2:7 a M. Třebová – Litomyšl 5:3. O třech prvních místech se zdá být jasno (Světlá 56, M. Třebová 47, Litomyšl 36). Čtvrtá Chrudim B (27) všechny tři nadstavbové zápasy prohrála, čímž se na její příčku tlačí Hlinsko (24). Poslední Choceň (17) se zdá být jasná.

Chrudim B – Světlá 3:4 (2:0, 0:1, 1:3).

Branky: Flaška, Holub, Novotný – Šudoma, Dolinský, Kubát, Štros.

Stejně jako v předešlých zápasech odehráli Chrudimští perfektně úvodní dvacetiminutovku, kdy stačili s oslabeným soupeřem (scházeli mu opory Petr Včela, Žák, Vomela) bruslit. V 11. využili přesilovku Flaška (Plch, Novák) – 1:0 a ve 13. minutě brankář Koubský si proti střele Nováka povyjel a z dorážky do zívající svatyně junior Holub skóre navýšil na slibných 2:0. Ve 24. sólu Nováka scházelo zakončení, ale to už „skláři“ zvýšili obrátky a hned to bylo znát. Od 34. minuty sehráli domácí neúspěšně přesilovku, potom po střele Holuba zazvonila tyč a co nikdo nečekal, gólem do šatny si Světlá pootevřela vrátka k obratu ve vývoji utkání, když Šudoma mířil do odkryté klece 2:1. Chrudimští v závěrečné části na soupeře nestačili, faulovali a za to pykali. Po třetí následné přesilovce soupeře ve 49. vyrovnal Dolinský – 2:2. Pak se v 55. minutě dvakrát měnil stav. Nejprve Novák svoji dělovku od modré dobře namířil – 3:2, aby za necelou půlminutu srovnal stav Kubát – 3:3. Nakonec vyloučení Kišše potrestal v 57. minutě Štros – 3:4.

Sestava HC Chrudim B: Dundáček – Sýkora, Tesner, Šindler, Budinský, Vágner, Novotný – Kišš, Schweinfurter, Langr – Plch, Novák, Flaška – Janoušek, Dvořák, Kolín a Polák, Holub.

Choceň – Hlinsko 2:7 (1:1, 0:2, 1:4).

Branky: Voříšek, Krejza – Šuvara, Kavalír 2, Štěpánek, Lukáč, Hudec, Šulc.

Skóre se poprvé měnilo v 10. minutě, kdy Šuvara přesně tečoval Lukáčovu střelu od modré čáry – 0:1. Domácí Choceň odpověděla o dvě minuty později při přesilovce po vylouče Wasserbauera. Na přihrávku z poza branky sjel z modré Voříšek a prostřelil v tomto zápase vynikajícího Gregora – 1:1. V poslední minutě první části se do rychlého brejku prosadil hlinecký Šulc, ale byl sražen.

Prostřední část tedy Hlinsko zahájilo přesilovkou a dokázalo ji využít. Lukáč nabil Kavalírovi a ten prostřelil Saidla – 1:2. To, že přesilovky budou v tomto utkání důležité se ukázalo vzápětí. Zatímco hosty v oslabení vždycky podržel brankář Gregor, domácí takové štěstí neměli. Hlinsku se i totiž i další početní výhodu povedlo přetavit již ve třetí branku zásluhou bomby Kavalíra. A když se ve 48. minutě trefil z dorážky Lukáč a při hře čtyři na čtyři se prosadil Hudec, utkání bylo za stavu 5:1 téměř rozhodnuto. Do konce střetnutí se trefil ještě Kavalír a Šulc a Choceň už dokázala pouze snížit při přesilovce na konečných 2:7 brankou Krejzy. Sestava Hlinska: Gregor - Wasserbauer, Kavalír, Lukáč, Šuvara, Spal, Šulc, Zadina, Štěpánek, Ptáček, Sláma Martin, Černý, Tulis, Sláma Michal, Hudec, Ročárek, Havel, Volf, Kadlec.

Česká Třebová – Skuteč 7:3 (4:0, 0:1, 3:2).

Branky hostí: Hladík, Souček, Čejgl.

Domácí začali zostra, už ve 2. minutě se trefil do černého M. Šedivý – 1:0. Vzápětí měl vyloženou šanci k vyrovnání Ligr ale mířil vedle. V polovině první třetiny měla Lokomotiva výhodu několika přesilových her, ale diváci se v této fázi střetnutí gólu nedočkali. Až ve 14. minutě dostal puk do branky obránce T. Řehák – 2:0. O dvě minuty později překonal brankáře Kuklu také českotřebovský Bačík – 3:0. Do branky Skutče poté zamířil náhradník Vokoun, který kapituloval po 47 vteřinách, kdy jej nechytatelnou střelou překonal D. Šedivý – 4:0.

Mladý tým Skutče se gólově prosadil až na začátku druhé třetiny Hladíkem – 4:1. Na další branky si museli diváci počkat do závěrečné třetiny. Ve 41. minutě nejprve skóroval Bačík – 5:1 – a krátce po něm také M. Šedivý – 6:1. Mladíci ze Skutče se dostali ke slovu při dvou přesilovkách, které využili Souček a poté Čejgl – 6:3. O poslední změnu skóre se postaral deset minut před koncem zápasu Doha – 7:3. Sestava Skutče: Kukla (16. Vokoun) – Lichtenberg, Tocháček, Brdíčka, Klusoň – Hladík, Komárek, Ligr – Čejgl, Souček, Ondráček – Pražan, Kusý, Herynek – Klement, Formánek.