V pátek večer sehrála chrudimská juniorka zápas s týmem HC Krkonoše. Po bezbrankové úvodní třetině si poté domácí s chutí zastříleli a zvítězili vysoko 6:1. Do nedělního domácího utkání s Třebíčí chyběli J. Polák a Machač, kteří hráli za mužstvo dospělých v play off krajské ligy mužů. Proto chrudimskou sestavu doplnila čtveřice mladíků ze staršího dorostu.

Liga juniorů

HC Chrudim – HC Krkonoše 6:1 (0:0, 5:1, 1:0)

Branky Chrudimi: 23. Haltuch (Koreček), 26. Novotný, 27. Kalous, 30. Štěpánek (J. Polák, Solnička), 37. Voltner, 44. J. Polák (Machač).

Krkonoše jsou papírově slabším soupeřem, což se projevilo už v první třetině, kdy si Chrudim vytvořila velký tlak a spoustu šancí, které se ale nedařilo zúročit. Protiútoky soupeře na druhé straně likvidoval pozorný chrudimský gólman Cvrček. Skóre se otevřelo až ve 23. minutě, kdy se ve vlastním oslabení prosadil domácí útočník Haltuch. Branka Chrudimáky povzbudila a následovaly v rychlém sledu další dva góly (Novotný a v přesilovce Štěpánek).
Ve 35. minutě sice Cvrčkovu neprůstřelnost překazil Vacek, ale domácí odpověděli pěknou akcí a přesnou trefou Voltnera.

Na začátku třetí třetiny potom stanovil na konečných 6:1 J. Polák, když po krásné kombinaci s Machačem pouze zasunul do prázdné brány.
Chrudim se díky páteční výhře a zaváhání Kolína s Havlíčkovým Brodem posunula dočasně dokonce na třetí místo tabulky Ligy juniorů.

Sestava HC Chrudim: Cvrček – Kalous, Burkoň, Voltner, Pilař, Machač, Makovský, Novotný– Koreček, O. Polák, Haltuch, Solnička, J. Polák, Štěpánek, Kmoniček, Gabriel, Javůrek.

HC Chrudim – Hor. Slavia Třebíč 3:4 po SN (0:1, 2:2, 1:0)

Branky Chrudimi: 27. Hlaváček, 31. Haltuch (Polák O.) 51. Haltuch.

Machač a J. Polák bojovali s týmem mužů v play off krajské ligy, proto doplnila chrudimskou sestavu čtveřice mladíků ze staršího dorostu Novotný, Javůrek, Hlaváček, Lenoch a nevedli si vůbec špatně. Stejně jako v pátek dostala Chrudim v úvodu soupeře pod tlak, ale nedokázala se prosadit. A tak udeřilo na druhé straně, když hostující Wasserbauerovi prostřelil vynikajícího Hlavinku nechytatelnou ranou od modré a poslal Třebíč do vedení. I přes povedený výkon domácích se proto šlo do kabin za stavu, který byl příznivější pro hosty.

I do druhé třetiny vstoupili lépe domácí a tentokrát jejich tlak přinesl své ovoce. Po faulu na unikajícího Hlaváčka nařídil sudí trestné střílení, které sám faulovaný hráč přes svůj nízký věk zakončil neomylně a srovnal stav zápasu.

Remízové skóre ale nevydrželo dlouho. Ve 29. minutě využil přesilovku hostující kapitán Všetečka a Třebíč opět vedla.

O minutu a půl později se přepisovalo počtvrté, když zmatků na brankovišti využil důrazný Haltuch – 2:2. Bohužel, netrvalo dlouho a hosté si vzali vedení zpět na svou stranu. Po vyhraném vhazování se rychlou a přesnou střelou trefil Strnad.

Ve třetí třetině si domácí tvořili velké množství šancí, ale každý jejich pokus ztroskotal na jistém gólmanovi Šoustalovi. Ani domácí brankář Hlavinka se ve své svatyni nenudil a předvedl řadu dobrých zákroků.

V 50. minutě dostal dvouminutový trest za držení kapitán hostů Všetečka a domácí měli možnost vyrovnat. Dlouho se jim ale nedařilo dostat se do soupeřova pásma a byl to opět skvěle hrající Haltuch, který se ujal puku, protáhl se podél mantinelu kolem dvou bránících hráčů až před bránu, kde dlouhou kličkou a střelou pod horní tyč překonal hostujícího gólmana Šoustala. Domácí měli ještě několik šancí, kterými mohli utkání rozhodnout, ale ani jednu už nevyužili.

Zápas tak dospěl k samostatným nájezdům. Za hosty byli úspěšní dva střelci, za domácí pouze Haltuch, což Chrudimským nestačilo a museli se nakonec spokojit pouze s jedním bodem.

Sestava HC Chrudim: Hlavinka – Kalous, Burkoň, Voltner, Pilař, Makovský, Novotný– Koreček, O. Polák, Haltuch, Štěpánek, Kmoniček, Gabriel, Javůrek, Hlaváček, Lenoch.