Hlinsko - Skuteč (neděle 30. listopadu v 17:00 hodin)

V premiéře letošního ročníku se po výhře 6:3 ve Skutči radovali hosté. Jak to bude v odvetě? Na to nám odpovídají kompetentní pracovníci obou klubů.

Radek Chlada, manažer týmu HC Hlinsko: „Dle postavení v tabulce (osmý proti dvanáctému) je naší povinností vyhrát. Pokud se chceme ucházet o dobré postavení v tabulce a postoupit do play off, bude se jednat o velmi důležité body. Tento zápas má ale ještě další náboj navíc. Trenér hostů Milan Minařík je náš bývalý hráč, bydlí v Hlinsku a myslím, že ani on nebude chtít prodat kůži lacino. Naše sestava by měla být stejná jako v posledních zápasech, navíc se po zranění vrací do sestavy útočník Robert Bláha. Očekávám slušnou diváckou kulisu, a to jak od nás, tak i ze Skutče."

Milan Minařík, trenér HC Skuteč: „Začít musím tím, že máme velmi mladý mančaft bez potřebných zkušeností, a tudíž jsou všichni soupeři proti nám ve velké výhodě. Několik zápasů jsme prohráli až v samotných závěrech, a to našimi zbytečnými chybami či vyloučeními. Z těchto důvodů jsme přišli v první polovině základní části minimálně o šest bodů. V Hlinsku se samozřejmě budeme snažit hrát odzadu a čekat, co na nás soupeř vymyslí. Jako bývalý hráč Hlinska a tamní obyvatel je to pro mě zvláštní utkání, ve kterém se musím postavit za svůj současný tým, který přijíždí se snahou o odehrání slušného zápasu a boje o dobrý výsledek až do závěrečného hvizdu. Sestava bude stejná jako obvykle." 

JAROMÍR DOLEŽAL