Bezprostředně po tomto utkání došlo v Písku k výměně trenérů a bylo zřejmé, že si Jihočeši budou chtít v Chrudimi napravit reputaci. To se také na ledě potvrdilo, když zvítězili 2:1 po samostatných nájezdech.

Ach ty nájezdy…

První překvapení pro domácí nastalo, když se v bráně objevil teprve 16–letý Langhamer. Vedl si však velmi dobře a za svá záda pustil jediný gól po sólu Kubeše, který znamenal ve 45. minutě vedení Písku. Naštěstí pět minut před koncem základní hrací doby srovnal Rus Cyganov, když se nejlépe orientoval ve skrumáži před velmi dobrým gólmanem Mazancem. Domácí byli sice blíže k vítězství, ale Nosek mimo jiné trefil v polovině utkání tyč a ještě minutu před koncem odmítl vítězný gól hrající asistent trenéra a kapitán týmu Král.

Po prodloužení se vyrovnané skóre nezměnilo, a tak musely o zisku bonusového druhého bodu rozhodnout samostatné nájezdy. A tato disciplína v letošním ročníku chrudimským hokejistům příliš nevychází. Potvrdilo se to i nyní, když domácí střelci neproměnili ani jeden nájezd, takže Píseckým stačila jediná úspěšná trefa Kubeše – 1:2 SN.

Fakta – branky a asistence: 55. Cyganov (Kubišta, Jaroměřský) - 45. Kubeš (Suja), rozhodující nájezd Kubeš Rozhodčí: Wagner - Žídek, Hejl. Vyloučení: 1:2, bez využití. Diváci: 520. HC Chrudim: Langhamer - Mocek, Toužimský, Jaroměřský, Žák, Zdráhal, Krejnus, Vágner - Fořt, Král, Šeda - Cyganov, Semorád, Nosek - Sýkora, Kaut, Nahodil - Pilař, Goiš, Kubišta - Kapec. IHC Komterm Písek: Mazanec - Procházka, Polodna, Kalečík, Vráblík, Kellner, Pšurný M., Luňák, Kudrna, Havran, Suja, Dragoun, Sýbek, Forman, Kudrna, Kubeš, Ferebauer, Vomela, Bauer, Všetečka.

Jak to viděli

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „Samozřejmě spokojen nejsem. Věděli jsme, že Písek úvodní utkání s Jindřichovým Hradcem nezvládl psychicky a bude to chtít napravit u nás. Mně připadalo, jako bychom začínali baráž právě dnes, protože jsme byli nervózní, bez tempa, pořádně jsme si nenahráli a soupeře nedostali pod soustavný tlak. Měli jsme dnes i kvalitní sestavu s juniory z Pardubic, věřil jsem, že tou kvalitou Písek porazíme, ale nestalo se tak. Celý zápas, i když jsem se snažil měnit rytmus, založení útoku, složení formací, nebyl dobrý a my jsme nakonec byli rádi, že jsme dokázali alespoň vyrovnat. Landsman nechytal z důvodu, že měl celou noc střevní potíže, tak jsme povolali Langhamera z Pardubic a ten zachytal skvěle. Na nájezdy jsem zkusil Landsmana, abych zaskočil soupeře, ale nepovedlo se to. Nicméně hráli jsme dobře z obrany, ale bod je pro nás opravdu málo. Chtěli jsme si nahnat body na zápasy venku, ale bohužel. Bude to ještě velmi těžké.“

Roman Heindl, trenér IHC Komterm Písek: „Přijeli jsme s tím, že chceme nahradit ztrátu s Jindřichovým Hradcem a věděli, že to nebude lehké. Se dvěma body a s tím, že jsme vyhráli dovednostní soutěž, jsme spokojeni.“

V dnešním 3. kole baráže mají Chrudimští volno a ve středu by měli přivítat vítěze druholigové skupiny Západ z Mostu, pokud soupeři nezkomplikuje situaci epidemie příušnic, kvůli níž má odloženy úvodní tři duely baráže.