Utkání našich hokejových reprezentantů v rámci čtvrtfinále ZOH v Soči bylo nalosováno na středu 19. 2. Není proto divu, že během středy jsme obdrželi mejlovou zprávu: Po domluvě vedoucích družstev Jokerit – Vysmátý zmije se zápas kontumuje na 5:0.

Vzhledem k nesrovnalostem při udělování trestů v utkání č. 10 Čankovice – Hlinsko a po následném prošetření případu vyloučeného Juraje Chabady došla disciplinární komise k závěru, že jemu uložený trest do konce sezony mění na dva zápasy nepodmíněně.

Jiskra Skuteč – ZH Pardubice B 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)

Branky: Kusý 2, Žák 2, Zoulík, Starý – Bakrlík 2, Kunc. Rozhodčí: Ježek – Hrouzek. Vyloučení: 2:3. Herně vyrovnané utkání, ve kterém na vedoucí gól Zoulíka vzápětí odpověděl Bakrlík dvěma góly (druhý z nařízeného TS). V druhé třetině měla gólově navrch Jiskra, která šla do závěrečného dějství s těsným vedením. Zápas směřoval k samostatným nájezdům, které Skutečští odmítli navýšením skóre, a to až v 58. Kusým a 59. Žákem.

HC Bítovany – Torpedo Pardubice 8:7 (2:2, 4:0, 2:5)

Branky: Mašík 4, Mrázek 3, Zavoral – Kučera 2, Kolín 2, Kuška, Klemša, Srnka. Rozhodčí: Rulíček – R. Budinský. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. V první třetině měli navrch Pardubičtí, kteří jen s osmi hráči v poli v prostřední části propadli. V závěrečné třetině opět ožili, třikrát dokázali stav korigovat na rozdíl jediné branky (při vyloučení bítovanského Mence nejprve domácí v oslabení a vzápěti hosté z přesilovky zařídili dvakrát změnu stavu), ale na samostatné nájezdy nedosáhli ani po oddechovém čase v 58:36, kdy hráli neúspěšně power play.

Spartak Hlinsko – Holomci Jezbořice 13:6 (3:3, 4:1, 6:2)

Branky: Černý 3, Pospíšil 2, Švec 2, Sodomka 2, P. Kopecký, Ježek, Vajmar, Popelka – Moučka 2, Kněžour, Poloprudský, Zahaluk, Pekárek. Rozhodčí: Hrouzek – Teplý. Vyloučení: 7:4, navíc Zahaluk (J) 5 + do konce utkání. Hosté s několika mladíky zahráli dobrou partii, ovšem střelecky si „vylámali" zuby na brankáři Karlu Gregorovi. Dá se říci, že tento zápas byl o kvalitě gólmanů. Naopak Hlinečtí, na co sáhli, to tam spadlo.

Sokol Česká Bělá – AHC Čankovice 6:5 SN (1:0, 3:2, 1:3 – 1:0)

Branky: Zvolánek 2, Košmider, Tecl, Odvářka, rozhodující nájezd Košmider – Jakub Salava 2, Dušan Chocholouš, Duha, Dymák. Rozhodčí: Říha – Adámek. Vyloučení: 1:4. Vužití: 1:1. Sokol ve značně prořídlé sestavě podal velmi bojovný, zodpovědný a disciplinovaný výkon pod taktovkou skvělých „veteránů" V. Tecla, L. Petra a J. Košmidera. Posledně jmenovaný otevřel skóre a rozhodl utkání při nájezdech. Naopak Čankovice přes svou hokejovou kvalitu nedokázaly soupeře přehrávat a hrály spíše nervózně. Když pět minut před koncem srovnaly stav na 5:5, utkání dospělo do samostatných nájezdů. V nich brankář Nejedlý vychytal všechny střelce Čankovic, čímž zajistil České Bělé dva body.

8. Bítovany 10 2 0 0 8 38: 97 6

Wignes Pardubice – Amat Pardubice 5:4 SN (1:2, 1:1, 2:1 – 1:0)

Branky: Minařík 2 + rozhodující samostatný nájezd, Seidl, Papadopulos – Paar, Pravec, Lukošík, Řípa. Rozhodčí: Kolář – Hrouzek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V pardubickém malém derby byl Amat papírovým favoritem. Nakonec překvapivá remíza přinesla samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil střelec tří gólů – Tomáš Minařík.

Jokerit Skuteč – Vysmátý zmije Pardubice 5:0 kontumačně.

Zápas Road cafe Pardubice – HC Třemošnice byl odložen a SDH Kostelec měl volno.

1. Road cafe 8 5 1 2 0 46: 36 19
2. Jokerit Skuteč 9 6 0 0 3 52: 34 18
3. Amat Pardubice 9 5 0 1 3 52: 46 16
4. SDH Kostele c 9 5 0 0 4 52: 46 15
5. Vysmátý zmije 10 4 1 0 5 54: 50 14
6. Třemošnice 9 3 0 1 5 42: 56 10
7. Wignes 10 1 2 0 7 39: 61 7