Ambiciozní Chomutov prahnul po odvetě za předchozí neúspěšné výsledky s Chrudimí a již ve 20. vteřině vykročil rázně za splněním svého cíle po trefě Jeslínka, který prostřelil Šrámka mezi betony. Druhý úder zasadil domácí v 16. minutě, když Hlinka našel u tyče volného Jíru a ten stačil puk zvednout nad přemišťujícího se gólmana.

Ve střední části tempo pokleslo a příliš vzruchu k vidění nebylo. V polovině zápasu zachránilo finského brankáře Lundella v chomutovských službách břevno.

Úvod závěrečného dějství vyšel domácím opět famózně a hned v první minutě zakončil situace dvou na jednoho přesnou střelou Skořepa – 3:0. Jenže o čtyřicet vteřin později se konečně radovali i svěřenci trenéra Martina Hostáka, když odražený puk zasunul do opuštěné svatyně J. Šeda. Deset minut před koncem zdramatizoval vývoj zápasu obránce Daňo, který ihned po buly propálil Lundella. Závěrečný nápor Chrudimě kýžené vyrovnání nepřinesl ani při power play 6 na 4, naopak její prázdnou bránu těsně minul Mikšovic.

Fakta – branky a asistence: 1. Jeslínek (Hašek, Ťupa), 16. Jíra (Hlinka, Půlpán), 41. Skořepa – 42. J. Šeda (Suchý), 51. Daňo (Král). Rozhodčí: Blecha – Flegl, Šperl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 1278. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:2. KLH Chomutov: Lundell – Grof, NIkolov, Toivonen, Pulpán, Trefný, Všetečka – Hlinka, Míka, Mikšovic – Domin, Eiselt, Tauš, Jíra, Malát, Hašek – Jeslínek, Fábry, Skořepa. HC Chrudim: Šrámek – Lojek, Kolář, Vyskočil, Vágner, Suchý, Šafařík, Daňo, Kuncl – Zadina, Martinec, Žák – Klejna, Král, Semorád – Horák, Zohorna, J. Šeda – Valko, Beránek, Bělohlávek..
Martin Hosták, trenér Chrudimi: „Zápas se nám nepovedl. Chomutov odehrál dobrou první třetinu a pak už to trochu ztratilo tempo. V závěru jsme se poněkud zvedli a soupeř se bál o výsledek.“