Šestici tuzemských zástupců (Kometa Brno, Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, HC Česká Lípa, HC Děčín, HC Vimperk a pořádající HC Chrudim) doplní dva týmy ze Slovenska – HC Topolčany a HC Svidník.

„Všechny zúčastněné celky si to spolu rozdají systémem každý s každým na 2 x 18 minut čistého času," říká k nadcházejícímu turnaji hlavní pořadatel a zároveň vedoucí mužstva chrudimských starších žáků Přemysl Štrup. „Třídenní klání odstartuje již v pátek 31. března v 11:00 hodin střetnutím našeho týmu se slovenským Svidníkem, tedy zástupcem chrudimského partnerského města. Toto mužstvo proto bude pod velkým drobnohledem a sám jsem zvědavý, jakým výkonem se u nás prezentuje. To samé ale mohu říci i o dalším zahraničním mužstvu HC Topolčany. Slavnostní zahájení turnaje pak proběhne v 17:30 hodin, ihned po našem druhém utkání, a to s atraktivním soupeřem Kometou Brno."

V sobotu i v neděli bude celodenní klání pokračovat již od 8:00 hodin, slavnostní zakončení turnaje je pak naplánováno na nedělní devatenáctou hodinu, bezprostředně po odehrání posledního mače Chrudim – Vimperk. Vítězství z loňského ročníku obhajuje právě celek z jihu Čech HC Vimperk, jemuž velí povinnost sebou přivézt i velký putovní pohár. „Co mám informace, tak si jej Vimperští chtějí hned zase odvést a podruhé v turnaji zvítězit," přidává další zajímavé informace Štrup. „S hráči má přijet našlapaný autobus fanoušků a rodičů a prý se na turnaj hrozně těší. Velkou podporu na tribunách by ale měl mít i Děčín a Česká Lípa."

„Těší mne, že ačkoliv se jedná 'teprve' o čtvrtý ročník, zájem týmů o účast je veliká. Dokonce se mi letos ozvalo mužstvo ze Švýcarska, ale bohužel až den po uzávěrce přihlášek a rozlosování. Je to škoda, ale na příští rok jsme s jejich vedením již celkem závazně domluveni", prozrazuje Přemysl Štrup a pokračuje.

„Máme nachystané krásné ceny i poháry, kromě toho ale myslím, že pro děti půjde o nezapomenutý zážitek. Alespoň pro naše kluky určitě. Zahrát si proti zahraničnímu mužstvu nebo slavné Kometě Brno se nestává každý den," usmívá se. „Bohužel jsme letos neměli příliš vydařenou sezonu, a tak si pro náš tým nedělám velké ambice. Ale třeba mne kluci mile překvapí a vyšponují se k velkým výkonům."

Na samý závěr našeho povídání zve hlavní pořadatel na zimní stadion všechny hokejové fanoušky. „Byl bych rád, kdyby si cestu na zimák našlo co nejvíce místních lidí. Myslím si, že budou mít možnost zhlédnout opravdu kvalitní zápasy. Bufet bude samozřejmě v provozu, takže jim nic nebrání, aby první dubnový víkend přišli naposledy v letošní sezoně zafandit. Kdo by se na stadion ale nedostal, online výsledky, veškeré aktuality a sestavy najde na stránkách www.hcchrudim.cz."