Konečně na utkání zdejšího „béčka“ přišla slušnější návštěva, než bývá zvykem (186 platících diváků). Ti místní, jenž tiše přihlíželi, jistě očekávali, že po vítězství v Moravské Třebové 6:3 si domácí hokejisté zvýší naděje na zisk titulu krajského přeborníka. Byli však zklamáni, naopak se radovali ti, které bylo nejvíce na zimním stadionu slyšet (hlasivkami i různými hudebními nástroji) – příznivci hostujícího Slovanu. Ti prostě po celý zápas hnali své „hochy“ k vítězství. A dočkali se…

Chrudim B – Moravská Třebová 1:4 (0:2, 0:0, 1:2).

Branky: Novák – Skácel 2, Syrůček, Husárek.

Domácí měli dobrý rozlet, ve třetí minutě jim mohla pomoci početní výhoda, ale potřebný gól k uklidnění z ní nevytěžili. V sedmé minutě se dobře rozjela první lajna, ale opět scházelo zakončení. Naopak v končící deváté minutě soupeř poprvé vážněji zahrozil a po střele Syrůčka lovil Dundáček poprvé puk za svými zády – 0:1. Začala 11. minuta a střela Husárka podklouzla pod tělem domácího gólmana 0:2. Hostům tak narostla křídla a hned to bylo na ledě znát. Po čtvrthodině hry rozebrali Třebovští obranu soupeře, avšak Peška neuklidil puk tam, kam patří, nastřelil jenom tyčku! Šance a střely hostů se valily jak na běžícím páse, naštěstí domácí vysvobodila z tlaku soupeře přestávka.

Ve 23. minutě při domácím oslabení zazvonila tyčka chrudimské branky. Teprve ve 32. minutě se do slibné šance dostal i chrudimský Novák, ale gólově neuspěl, stejně jako jeho tým při následné přesilovce, kdy scházela všem hráčům přesná muška. Na domácí hráče prostě padla „deka“, nic se jim nedařilo. Slovan je k ničemu vážnějšímu nepustil, naopak ve 39. minutě Syrůček a poté Klíč byli blízko k dalšímu navýšení skóre – naštěstí se tak nestalo.
Do závěrečné dvacetiminutovky nastoupili Chrudimští s odhodláním s výsledkem ještě něco udělat, ale soupeř je napadal a nenechal rozvinout kloudnou akci. Navíc nutno poznamenat, že obrovitému brankáři Petru Burešovi se v Chrudimi neobyčejně daří. Ve 48. minutě při sólovém nájezdu a úspěšném zakončení Nováka ze střídačky domácích vylétla na led rukavice, což hlavní rozhodčí Chlaň neviděl, ale čárový Hájek jej na tento prohřešek upozornil. Následoval desetiminutový trest pro náhradního brankáře Šimka, ale také gól na 1:2. Že by obrat? Ani nápad, hosté byli zásadně proti. V 50. minutě kryl Dundáček tvrdou dělovku Faltuse, což byl signál k další pohromě. O dvě minuty později při střídání se uvolnil prostor rychlonohému Skácelovi, který střelecky nezaváhal – 1:3. Po dalších dvou minutách stejný hráč Skácel střelou po zemi prostřelil Dundáčka a stanovil konečných 1:4. Ještě v 57. minutě při domácí přesilovce Musílek z brejku „zazdil“ jistou tutovku, a tak skóre zůstalo nezměněno. Moravskotřebovští oplatili soupeři tříbrankovou porážku ze svého ledu a série začne vlastně znovu.

Sestava HC Chrudim B: Dundáček – Sýkora, Novotný, Vágner, Formánek, Budínský, Šlemenda – Langr, Schweinfurter, Holub – Kolín, Dvořák, Bartoníček – Plch, Polák, Kišš – Novák, Turčani.

Petr Řezníček, trenér Chrudimě B: „Rozdíl proti nedělnímu vítězství v Moravské Třebové? Zapomněli jsme praktikovat rychlé opuštění obranného pásma, navíc chyběla střelba a také jsme měli smůlu během úvodní desetiminutovky, kdy jsme soupeře přehrávali, ale nedali gól. Protože si nikdy nestěžuji na rozhodčí, tak to dále nekomentuji. Stav série je 1:1, v neděli se pokusíme zahrát lepší hokej a budeme usilovat o vítězství. Příjemné dnes bylo, že přišlo přece jen více diváků než obvykle, ale mrzí mě, že jsme nepředvedli stejně dobrý hokej jako v Moravské Třebové.“

Finálová série play off pokračuje třetím utkáním tuto neděli od 17 hodin v Moravské Třebové. Do Chrudimě se série vrátí určitě ještě ve středu 9. března.

JAROMÍR DOLEŽAL