Tu povede zpočátku asistent trenéra Jiří Zavoral (trenér Martin Hosták je coby komentátor České televize na MS ve Švýcarsku) a zapojit by se do ní mělo šestadvacet hráčů. Během devíti týdnů bude její náplní jízda na kole, posilovna, běhání, nabírání fyzické kondice a chybět nebude ani „odpočinkový“ fotbálek. Poté budou mít hráči téměř celý červenec volno, od 20. 7. je v jednání týdenní soustředění ve Slovinsku a po návratu již vyjedou na domácí led.

V kádru z minulé sezony došlo k řadě změn. Tým opustili Stavenský, Šafařík (oba se vrátili do kmenových klubů po hostování), Fejgl (půjde asi do Trutnova), Šrámek (zahájí přípravu v Třinci a sezonu možná odehraje opět v Chrudimi), Bláha, Zohorna a Semorád se budou připravovat v Pardubicích a zřejmě budou mít opět střídavý start v Chrudimi. Beránkovi, Bělohlávkovi a Valkovi byla nabídnuta v rámci nové spolupráce s Kutnou Horou možnost hrát za tamní druholigový tým a v Chrudimi by měli střídavý start.

„Největšími posilami mužstva jsou útočníci s extraligovými zkušenostmi Tomáš Blažek, který přichází na tříleté hostování z Pardubic, a Stanislav Procházka (naposledy v Liberci), který bude u nás na přestup. Příchod dalších dvou až tří hráčů je v jednání.,“ informoval nás generální manažer HC Chrudim Petr Tankos. Počet příchozích je ovšem daleko větší. Z pardubic bude hostovat útočník Ladislav Jindřich, z Havířova přichází obránce Jakub Evan (hrál mimo jiné i v Kladně). Navíc se v rámci spolupráce s pardubickým Moellerem do přípravy zapojí i osm juniorů (gólman Filip Landsman, obránci Robert Krejnus, Marek Drtina, Lukáš Poskočil, útočníci Filip Stoklasa, Jan Buchtele, Tomáš Kaut a Lukáš Radil). Z této osmičky si má trenér Hosták vybrat pětici, která bude mít v Chrudimi střídavý start, zbytek se vrátí do Pardubic.

Překvapením je, že se do letní přípravy opět zapojil i zkušený brankář Libor Barta, který se znovu pokusí prosadit do A týmu a měl by nadále působit coby šéftrenér gólmanů HC Chrudim. „Když se může vrátit Hašan do extraligy ve 44 letech, tak co bych se nemohl vrátit do 1. ligy i já, když jsem o dva roky mladší. S bojem o nominaci na olympiádu si to ale na rozdíl od něho ještě rozmyslím,“ usmíval se veterán mezi třemi tyčemi.

RADEK PECINA