Po čtyřech zápasech za sebou, ve kterých se vždy radoval soupeř, předvedli chrudimští hráči zlepšený výkon a poslední tým tabulky porazili. Už v první části si Chrudim vypracovala dvoubrankový náskok a po druhé třetině bylo utkání rozhodnuto.

Chrudim – Polička 6:1

Branky: Kalous 2, O. Polák, J. Polák, Cvrček, Kišš – Šedý. Rozhodčí: Kratochvíl – Havel, Říha. Vyloučení: 6:7, navíc Vyskočil (POL) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 111.

Začátek zápasu nezastihl ani jeden tým zrovna v ofenzivní náladě a na první šanci se tak čekalo až do osmé minuty. Plch dostal přesnou přihrávku napříč brankovištěm, ale zakončení bez přípravy nebylo přesné. Pár vteřin poté se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Kalous a nadvakrát překonal Zeleného.

V 15. minutě měli hosté slušnou možnost vyrovnat, ale z velmi přísně nařízeného trestného střílení hosté Cvrčka v chrudimské brance nepřekonali. Za další čtyři minuty toho mohli litovat, protože Kalous na modré nic nevymýšlel, vystřelil a puk se zastavil až v síti.

Druhá třetina měla stejně ospalý začátek jako ta první. Po sedmi minutách sice Ondřej Polák přesnou střelou pod horní tyčku zvýšil na 3:0, ale pak se hodně dlouhou dobu hrálo bez zakončení. Když už to vypadalo, že se nic důležitého v této části neodehraje, vystřelil 30 vteřin před jejím koncem Kalous a od padajícího Kišše doputoval kotouč až do poličské brány. To však nebylo všechno. V poslední vteřině se totiž dokázal prosadit i Jiří Polák.

Do kabin se tak šlo za stavu 5:0 a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Poslední dějství nabídlo stovce diváků na chrudimském stadionu asi nejméně kvalitní podívanou z celého zápasu a namísto parádních akcí byla k vidění jen spousta dohraných soubojů, krvavých šrámů a spíš než gólmani obou celků měl nejvíce práce domácí zdravotník. Diváci se ale přece jen dvou branek dočkali.

V padesáté minutě se vydal domácí obránce Kalous napadat hráče Poličky. Jeho snaha byla však neúspěšná a hosté ihned vyrazili do protiútoku. A právě Kalous v obraně scházel, když ujížděl Vostřel se Šedým na jediného obránce. První jmenovaný nesobecky přihrál Šedému a ten se po zemi trefil mezi betony Dominika Cvrčka.

O další dvě minuty později uzavřel brankový účet utkání chrudimský David Cvrček a znovu u toho byl Miloš Kalouš. Tentokrát ale chrudimský obránce vyrazil atakovat soupeře v pravou chvíli a bez zaváhání jej obral o kotouč. Ten následně předložil Davidu Cvrkovy, který se s ním vydal mezi kruhy a z ideální střelecké pozice ostrou ranou zápěstím vymetl pavučinky z levého horní rohu Vašátkovy branky.

Domácí tak po zásluze zvítězili a připsali si do tabulky tři body.

Ve středu zakončí Chrudimští sérii domácích zápasů proti Litomyšli. Začátek utkání je v 18:30.

11. Polička 14 1 0 2 11 40:79 5

Další program – 16. kolo, středa 23. listopadu, 18.30: Chrudim – Litomyšl, Světlá n. S. – Chotěboř, Hlinsko – Choceň, Ledeč n. S. – Polička. (vkn, ts)