HC Světlá nad Sázavou – HC Chrudim 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Chrudim nebyla na Vysočině dominantním týmem, ale zlepšenou hrou, především v druhé polovině zápasu, zaslouženě bodovala. Chrudimské nyní čeká šesté utkání na kluzišti soupeře v řadě.

Ve středu se vydají do České Třebové, na led jediného týmu, který v probíhající sezóně Chrudim porazil.

Nástup Sklářů do zápasu byl impozantní. Šest minut svírali Chrudimské v kleštích a ti chvílemi nevěděli, kde jim hlavy stojí. Z náporu však vytěžili jen hromadu střel, z nichž jedna skončila na tyčce Amentovy branky.

Chrudimští hráči se z tlaku soupeře vymanili až v polovině třetiny, ale do jejího konce si vypracovat vyloženou příležitost nedokázali.
Na branku se tak čekalo až do druhé části. Domácímu Kopeckému v ní stačilo pouhých 11 sekund, aby v oslabení poslal Světlou do vedení. A Skláři dál tlačili. Vynutili si sérii chrudimských faulů, ale ani ve dvou poměrně dlouhých dvojnásobných přesilových hrách skórovat nedokázali.

A přišel trest. Obránce Seidler se vydal na výlet do útočného pásma, a když viděl, že nemá komu přihrát, vystřelil. Přesně k pravé tyči.

Vyrovnání nesli domácí hráči těžce. Dolinský složil u mantinelu nedovoleně Kišše a putoval do sprch. Ani Chrudim však dlouhou početní výhodu nezužitkovala. Hned po jejím konci se ale před Koubským rozpoutala trma-vrma a Haltuchova hůl došťouchala puk až za brankovou čáru.

Chrudimští vedli a už nebyli jen bránícím se týmem. Přesto měli i nadále Světelští puk častěji na holích a hnali se za vyrovnáním. Gól opravdu visel ve vzduchu a nakonec i přišel. K nelibosti domácích na chrudimské straně. Marek Kišš v signalizované výhodě propálil Koubského potřetí a odvalil tak ze srdcí celé střídačky i početné skupinky chrudimských fanoušků obrovský balvan. Skláři zkusili hru v šesti, ale Haltuch pár vteřin před koncem dovezl puk až do jejich prázdné branky.

Jiří Polák, trenér HC Chrudim: „Odehráli jsme velmi těžké utkání, domácí tým nastoupil ve velkém stylu a první třetinu zaslouženě ovládl. Postupem času se nám podařilo hru vyrovnat a v posledním dějství rozhodnout v náš prospěch. K zápasu jsme cestovali se 14 hráči a pouze se sedmi útočníky a další útočník musel odstoupit pro zranění v obličeji už ve třetí minutě první třetiny. O to více si ceníme získaných bodů a nasazení všech hráčů, kteří celé utkání příkladně odmakali.“

Fakta utkání: Branky: 21. Kopecký – 38. Seidler (Štěpánek), 46. Haltuch (Štěpánek), 57. Kišš (Novák), 60. Haltuch (Koreček). Vyloučení: 7:9 + Dolinský (SVE) 5+OK. Přesilovky: 0:0. Oslabení: 1:1. Střely: 29:24. Rozhodčí: Kratochvíl – Souček, Málek. Diváci: 302. Světlá n. S.: Koubský – Svoboda, O. Včela, Šíma, Drahozal, Kořínek – Böhm, Blažek, Štros, P. Včela, Dolinský, Doležal, Kopecký, Špatenka, Kubát. Chrudim: Ament – Pilař, Hudec, Machač, Budínský, Seidler, Urban, Klement – Jiří Polák, Haltuch, Novák, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch.

Zdroj: Youtube

Fotbalový výsledek hlineckých Horses v Poličce

V utkání, kde byli hosté z Hlinska favoritem, se na branku neskutečně nadřeli.

HC Jiskra Polička – HC Hlinsko 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Hlinečtí měli neustálou převahu, která byla vyčíslena i zásahy gólmanů 44/13 nicméně dobývání branky Zeleného nemělo kýžený úspěch. Domácí šli z ojedinělé akce do vedení v 35. minutě po brance Krajíčka. Hlinečtí nalezli odpověd poměrně brzy – o dvě minuty později po akci Velínského s Benešem a bylo srovnáno 1:1. Ale na další branky, byť o řadu šancí nebyla nouze, se čekalo až do poslední třetiny. V té se přitvrdilo a trestná lavice nestačila chladnout. Po brutálním zákroku na hlavu od Nunváře v košíku přišel o zub Králíček – navíc mu naopak přibyla tržná rána, která si vyžádala ošetření v nemocnici. Nunvářova akce neměla s hokejem nic společného. Naděje domácích zhasil v přesilové hře v 58. minutě střelou z kruhů Dítě po asistenci Beneše a Sobotky – 1:2. Domácí zkusili power play, ale hosté si zkušeně vedení pohlídali.

Fakta utkání: Branky: Krajíček (Martinů) – Beneš (Velínský), Dítě (Beneš, Sobotka). Polička: Zelený – Nunvář, Štěrba, Hejtmánek, Dvořák, Hnát, Jindra, Zobač, Šedý, Hejtmánek D., Lidmila, Boháček, Holec, Krajíček, Martinů, Vápeník. Hlinsko: Peřina – Beneš, Sobotka, Pazdera, Makovský, Poskočil, Brázda, Fink – Velínský, Zdražil, Chvojka, Havel, Králíček, Hron, Brebera, Pazourek, Pelán, Dítě. Vyloučení: 11:8. Rozhodčí: Kareš.