HC Chrudim – HC Skuteč 6:1 (2:0, 2:0, 2:1). Branky: Formánek 2, Cvrček, Novák, Kišš, Holub. Rozhodčí: Kukeně – Souček, Veverka. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 136.

Vyloučení Brdičky ve třetí minutě znamenalo přesilovku domácích. Po kombinaci tandemu Vích – Novák se přesně trefil Formánek – 1:0. Jen se vrátil z trestné lavice chrudimský Škop, přišel pro soupeře trest v podobě druhého gólu. Osmá minuta a Cvrček (Hudec) po samostatném úniku přidává gólovou pojistku – 2:0. Hrálo se za stálého tlaku favorizovaných domácích. Soupeř se naopak stáhl do defenzívy s cílem co nejméně inkasovat. V 19. domácí Holub se při vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, ale na Herynka nevyzrál. Chrudimští z tlaku ve druhé části vytěžili další gól ve 25., kdy Hudec přihrál nezištně na volného Nováka – 3:0. Od 27. se Skutečským naskytla dvojnásobná přesilovka (Holub vražení, Ament nedovolené bránění), ale ani tato výhoda nestačila hostům ke korekci stávajícího stavu. Ve 33. přišel samostatný únik Kišše, klička a střela pod víko, což stanovilo skóre po čtyřiceti minutách hry – 4:0. V závěrečném dějství nejprve ve 46. jel Štursa sám na brankáře Chalupu, ale ten jeho kličku vystihl. Ve 48. si Formánek od modré najel do prostoru kruhů a přihrávku od Zrůsta proměnil ve svůj druhý gól, celkově 5:0. O čtyři minuty později Brožík našel Holuba, jehož projektil mířil pod břevno – 6:0. V 54. Slavíkův „pozdrav" Herynek vytěsnil stejně jako mnoho dalších střel. Nakonec se z čestného úspěchu v 59. radovala i lavička Skutečských, a to když Kunz prostřelil Chalupu a stanovil konečných 6:1.

HC Chrudim: Ament (30. Chalupa) – Vích, Budinský, Formánek, Urban, Hudec, Brychta, Škop – Dobiáš, Novák, Kišš – Holub, Karásek, Zrůst – Cvrček, Brožek, Slavík + Kněžour.

HC Skuteč: Adam Herynek – Netolický, Brdička, Ligr, Hudec - Hladík, Kusý, Pešek – Štursa, Kunz, Wágner – Tomín, Pražan, Jan Herynek.

Milan Minařík, trenér Skutče: „Chtěli jsme v Chrudimi odehrát solidní výsledek, což se myslím podařilo. Máme mladé mužstvo, které stále sbírá zkušenosti. Snažíme se ho postupně doplnit a zatím jsme spokojeni. Proti silným soupeřům jdeme do zápasů s cílem nedostat spoustu gólů, což se daří."

HC Litomyšl – HC Hlinsko 3:1 (3:0, 0:0, 0:1). Branky: Peška, Dospěl, Uhlíř – Kavalír.
Rozhodčí: Prchal – Mrázek, Plch. Vyloučení: 5:11, navíc Dvořák – Sobotka oba 10 OT. Domácí dokázali využít hned druhou přesilovku ve čtvrté minutě Peškou – 1:0. O dvě minuty později se dostal k puku Dospěl, který pod vyrážečku Gregora zvýšil stav na 2:0. Domácí dokázali svoji produktivitu ještě ve 13. minutě, kdy Uhlíř stanovil výsledek první třetiny na 3:0. Hlinečtí nedokázali ohrozit Kalouska z vyložené šance, avšak častější střelbou dostávali hostitele pod tlak. Od druhé třetiny došlo ke změně hlineckých brankářů, když Gregora vystřídal Lukáš Černý. Hokejisté z Vysočiny si začali postupně vytvářet větší tlak. Ve 27. fauloval domácí Finka ujíždějícího Havelku, ale ani z trestného střílení se nepodařilo hostům nepříznivý stav korigovat. Časté vylučování zvláště Hlineckých tým oslabovalo, takže o závěrečném náporu nemohla být řeč. Přesto v 57. Tulis vyslal do brejku Kavalíra, který blafákem korigoval konečný stav na 3:1.

HC Hlinsko: Gregor (21. L. Černý) – Spal, M. Černý, Wasserbauer, Sobotka - Kavalír, Šuvara, Zadina, Bureš, Havelka, Tulis, Štěpánek, T. Ptáček, Šulc, Pražan, Sláma.

Ostatní výsledky: Světlá – Moravská Třebová 3:2, Česká Třebová – Ledeč 9:4, Lanškroun – Polička 4:5 SN, Chotěboř – Choceň 6:4.

Další, v pořadí čtvrté kolo se hraje již ve středu 23. 10. od 18.30 hodin, kdy další okresní derby uvidí diváci v Hlinsku (proti Chrudimi) a Skuteč přivítá v 18 hodin Lanškroun.

KHL Pardubicka 3. kolo:

Světlá n. S. Moravská Třebová 3:2 (0:0, 3:1, 0:1). Branky: Doležal, Dolinský, Venc Řehulka, Faltus. Rozhodčí: Najman Hájek, Teplý. Vyloučení: 7:10, navíc Rajnoha a Muselík (MT) 10 min. OT. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 235.

Česká Třebová Ledeč n. S. 9:4 (3:2, 3:1, 3:1). Branky: Vlček 3, Provaz 2, Kopečný 2, Černý, Hemský Brýdl 2, Kopřiva, Krajíček. Rozhodčí: Kobr Huryta, Kolář. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 346.

Litomyšl Hlinsko 3:1 (3:0, 0:0, 0:1). Branky: Dospěl, Peška, Uhlíř Kavalír. Rozhodčí: Prchal Mrázek, Plch. Vyloučení: 5:11, navíc Dvořák Sobotka 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 150.

Chrudim Skuteč 6:1 (2:0, 2:0, 2:1). Branky: Formánek 2, Cvrček, Novák, Kišš, Holub Kunc. Rozhodčí: Kukeně Souček, Veverka. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 136.

Lanškroun Polička 4:5 po sam. náj. (2:2, 0:1, 2:1). Branky: Budina 2, Ondráček, Nastoupil Škarýd, Hejtmánek, Cik, Šedý nájezd Szilva. Rozhodčí: Padevět Schaffer, Zemánek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 197.

Chotěboř Choceň 6:4 (3:2, 1:1, 2:1). Branky: Hospodka 3, Eis, Kubát, Kadlec P. Prachař 2, T. Prachař 2. Rozhodčí: Veselý Kleprlík, Urubčík. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 250.

13. Ledeč n.S. 3 0 0 0 3 6:36 0

Příští program 4. kolo, středa 18.00: Polička Chotěboř (čt), Skuteč Lanškroun, Hlinsko Chrudim, Ledeč n. S. Litomyšl, M. Třebová Č. Třebová, ZH Pardubice Světlá n. S.