Poprvé se v letošní sezoně na ledě objevil Robert Kaplan, který laboroval se zraněním již od přípravy. Ale ani to nestačilo na zisk bodů.

V první třetině se zapotil především brankář Klouček. Na druhé straně mohl skórovat Zeman, ale brankář Kozlů nadvakrát jeho střelu vykryl, byť s dávkou štěstí.

Ve druhé části začala houstnout atmosféra jak v hledišti, tak i na ledě. Zápas byl ale celou dobu vyrovnaný. Nakonec to byli domácí, kteří šli do těsného vedení. Ouřada protečoval střelu Moronga za záda Kloučka - 1:0.

Pardubice se musely po obdržené brance dostat zpátky do zápasu, což se postupně dařilo. Bekhendem překonal domácího gólmana Půhoný, čímž srovnal na 1:1.

Dynamo ve třetí třetině nenavázalo na povedený závěr druhé části a Klouček tak musel krýt hned několik nebezpečných pokusů. Na Dlouhého však byl už krátký. Kolínský útočník se objevil ve správný moment na správném místě a zbyla na něj pouze dorážka střely do téměř prázdné svatyně.

Dynamo v samotném závěru mohlo srovnat díky střele domácího odchovance, ale na brankáře Soukupa nevyzrál.

Byť Dynamo prohrálo, tak pardubický trenér se snažil najít i pozitiva na hře svých svěřenců.

„Z naší strany to nebylo úplně špatné utkání. Kluci fárali, dohrávali souboje. Byli jsme na kotouči, byli důrazní. Dvě třetiny z naší strany byly hodně dobré,“ chválí své svěřence trenér Havíř a záhy pokračuje i v mírné kritice: „Ve třetí třetině jsme od toho upustili, možná jsme se báli výsledku. Ale nemám, co bych klukům vytknul. Bohužel jsme zase udělali chybu, která byla potrestaná.“

Kolín - Dynamo Pardubice B 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Ouřada (Morong, Niko), 50. Dlouhý (Cibák, Korkiakoski) – 39. Půhoný (Herčík, P. Machač). Rozhodčí: Kostourek, Wagner – Vašíček, Bohuněk. Diváci: 718. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Kolín: Soukup – Cibák, Čáp, Naar, Niko, Křepelka – Sklenář, Koukal, Veselý – Dlouhý, Korkiakoski, Král – Morong, Moravec, Ouřada – Síla, Matějček, Lang. Dynamo Pardubice: Klouček – Chabada, Drtina, Nedbal, Oliva, Kubíček, Sýkora, Kulhánek – Kaplan, Kaut, Lichtag – Herčík, P. Machač, Půhoný – M. Machač, Pochobradský – Turek, Zeman, Rohlík.