Místní zimní stadion v pátek zažije velký křest letošní sezony. V rámci rostoucí spolupráce zdejšího hokejového klubu s extraligovými Pardubicemi zde proběhne zajímavé přátelské utkání mezi „domácími" HC ČSOB Pardubice a HC Spartou Praha. Pro oba týmy se jedná o jednu z posledních prověrek před nadcházející sezonou, která startuje 12. září.

Páteční zápas začíná v 17 hodin, ale již od 15 hodin mu bude předcházet dětský den. Na něm si budou moci mladí příznivci nejrychlejší kolektivní hry světa zasoutěžit v nájezdech či rychlosti střelby, nebudou chybět nafukovací atrakce.

Přichystána je také autogramiáda, na níž by se měli fanouškům podepisovat Vladimír Martinec, Dušan Salfický a někteří ze současných aktivních hráčů Pardubic, kteří nezasáhnou do zápasu. Po druhé třetině proběhne v kanceláři zimního stadionu tisková konference zástupců klubů HC Chrudim a HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, jejíž tématem bude vzájemná spolupráce, a to zejména v oblasti mládeže. Cena je lidových 50 Kč, navíc děti do 120 cm mají vstup zdarma.

Pořádající klub HC Chrudim upozorňuje návštěvníky, aby vzali zřetel na nízkou parkovací kapacitu v oblasti zimního stadionu, a to s ohledem na pořádání dětského dne i očekávanou vysokou návštěvu na utkání. Využijte proto možnosti parkování v blízkém okolí a zároveň si naplánujte svůj příjezd s dostatečnou časovou rezervou. (rp)