VHK ROBE Vsetín - HC Dynamo Pardubice B 3:1(1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Klímek (Ondračka, Rob), 39. Berger (Rob, Říha), 59. Rob (Žukov) – 21. Rákos (T. Urban, Půhoný). Rozhodčí: Hucl, Mejzlík – Dědek, Pěkný. Diváci: 2043. VHK ROBE Vsetín: Žukov – O. Němec, Kajínek, Smetana, Ondračka, Hryciow, Říha, Voženílek – Jenyš, Lichanec, Hořanský Klímek, Klhůfek, Rob – Jonák, Přikryl, Sihvonen – Berger, Berzinš, Š. Bláha. HC Dynamo Pardubice B: Klouček - Zdráhal, Sýkora, Kaštánek, Nedbal, Drtina, Bučko, Oliva – Lichtag, Rákos, T. Urban – Půhoný, Koffer, Matýs -Turek, Herčík, Rouha – Rohlík, Pochobradský, T. Zeman.

Dynamo nevstoupilo do utkání nejlépe. Již v první minutě si domácí vypracovali gólovou příležitost. Jenýš připravil tutové zakončení Lichancovi. Akci však uhasili pardubičtí obránci. Valaši byli nadále aktivnější, ale další vážnější šanci si nevypracovali, naopak Dynamo se začínalo dostávat do tempa. Domácí brankář Žukov však s žádnou z střel neměl problém. 

Ve třinácté minutě přišlo pro diváky pořádné oživení, kdy se do bitky pustili Lichtag s Hryciowem.

Na první branku se čekalo až do závěru první třetiny, kdy Valaši byli těmi šťastnějšími. Domácí využili chybu hostů ve středním pásmu. Rob poslal puk na Ondráčka, který uvolnil Klímka. Ten se v zakončení nemýlil a prostřelil Kloučka - 1:0. Dynamo v samotném závěru první periody zabojovalo a vysloužilo si dvojnásobnou přesilovou hru.

Tu ihned ve druhé části pardubičtí hokejisté využili. Urban si vyměnil puk za brankou s Půhoným a následně našel kapitána hostů Rákose, který se z první nemýlil - 1:1. Domácí si následně taktéž vypracovali přesilovou hru, ale Klouček vše hasil.

Podobně jako v první třetině se i v té druhé trefili domácí v závěru. Po přihrávce od Roba nachytal Kloučka střelou na bližší tyč Berger - 2:1.

Dynamo se ve třetí třetině nejprve trápilo a bylo pod velkým tlakem, Klouček však další branku za svá záda nepustil. Pardubičtí tréneři se rozhodli v polovině třetí periody, že stáhnou hru na tři formace, což se vyplatilo. Pardubice se více dostávaly do hry a zásobovaly Žukova několika povedenými střelami. Domácí strážce tří tyčí ale vše co musel, tak chytil.

Čtyři minuty před koncem nabídl Vsetín soupeři šanci vyrovnat v početní výhodě, nejprve se však Pardubicím dlouho nedařilo usadit v pásmu. Největší šanci vytvořil křižným pasem z levé strany před branku Herčík, do přihrávky na Rohlíka dal na poslední chvíli hokejku bránící hráč.

V samotném závěru si trenér hostů Havíř vzal oddechový čas a Milan Klouček zamířil na střídačku. Ani hra v šesti však Dynamu nepomohla. Naopak minutu před koncem dojel vyhození Žukova Lukáš Rob, který uklidil puk do prázdné brány - 3:1.