Trenére, bylo náročné obhájit vítězství v základní části?

Samozřejmě bylo a o to cennější to prvenství po základní části je. O vyrovnanosti prvních osmi týmů svědčí i to, že se do posledních kol první části bojovalo o to, kdo se udrží v první šestce.

V play off jste favorita potvrzovali a první dvě kola zvládli. Jaké byly zápasy s Chocní a Chotěboří?

Myslím, že kluci se hodně poučili z nezdaru v prvním kole play off v loňském roce a letos dokázali jak čtvrtfinálovou, tak semifinálovou sérii zvládnout s velkým přehledem. Obě série jsme odehráli s velkým nasazením, měli jsme disciplínu jak ve hře, tak také vůči rozhodčím a jiným vedlejším vlivům. Všechny tyto aspekty byly velmi důležité hlavně v semifinále, kde jsme narazili na tým, který ve čtvrtfinále dokázal vyřadit druhý tým celkového pořadí a v play off hrál v úplně jiné formě než v základní části.

Ve finále přišel nezdar. První zápas – parádní představení, vedení 1:0, pak tři porážky v řadě a sedmnáct inkasovaných branek. Co se stalo?

První zápas jsme odehráli ve stylu předchozích utkáních a zaslouženě jsme se ujali vedení v sérii. Pak přišlo druhé utkání na hřišti soupeře a s odstupem času si myslím, že tady se série zlomila v náš neprospěch. Odehráli jsme ho v podobném stylu jako to první, ale byli jsme zoufalí v koncovce, zatímco soupeř byl víc než produktivní. Poté přišlo z naší strany ne zcela povedené představení ve třetím utkání, kde soupeř otočil skóre série ve svůj prospěch. Ve čtvrtém utkání jsme se dokázali vrátit k naší hře a vedli zaslouženě o dvě branky, soupeř vyrovnal ve dvou přesilových hrách, kdy jsme si dvakrát smolně tečovali kotouč do branky a v dalším průběhu už to zase bylo o už několikrát zmiňované produktivitě. Hokej se hraje na góly a soupeř byl produktivnější a z toho pohledu zaslouženě vyhrál.

Sezona je bez debat úspěšná. Je přesto něco, co vás zklamalo?

To, co se mi nelíbí, se netýká hokeje a hry jako takové a už jsem se k tomu vyjádřil po sérii s Chotěboří a nechci se k tomu vracet. Chvilek, kdy jsem si hokej užíval, bylo letos asi více a pokud mám jmenovat jednu, pak tedy zvládnuté první finálové utkání před velmi pěkně zaplněnými tribunami na našem chrudimském zimáku.

Koho z týmu byste chtěl vyzdvihnout?

Chtěl bych vyzdvihnout partu kluků s velkým „P“, kteří dělají hokej v rámci svých možnosti a naplno.

Během play off jste museli zaznamenat zvýšený zájem fanoušků. Hraje se zcela jinak, když hráče žene vyprodaný stadion?

Každý, kdo dělá nebo dělal nějaký sport, ví, že je něco jiného hrát před prázdnou anebo naplněnou tribunou a jsme samozřejmě hodně vděční našim fanouškům za podporu v každém utkání. Trošku mne mrzí, že se nám poslední domácí utkání nepovedlo tak, jak jsme si přáli a nedokázali jsme finálovou sérii vrátit do Chrudimi, abychom tento částečný nezdar odčinili. Nicméně bych touto cestou chtěl ještě jednou poděkovat všem našim příznivcům a popřát jim pěkné jaro a léto, aby nabrali nové síly a v příští sezoně dokázali klukům pomoci jako v té letošní.

Petr Dejnožka, Tomáš Straka