Chrudim - Pelhřimov 9:1

Již před 14-ti dny nasázeli Východočeši svému soupeři na jejich ledě sedm gólů (7:4) a se střeleckým odhodláním nastoupili i do odvety. Hned po 39 vteřinách otevřel skóre po pěkném průniku Zadina. Hostům se sice brzy podařilo Hadravou vyrovnat, ale asi ani sami netušili, že to byl jejich poslední gólový zápis.

V dalším průběhu měli Chrudimští jasně více ze hry a v 8. minutě během 30 vteřin odskočili po brankách Bělohlávka a Potůčka na 3:1. To však zdaleka nebyl konec povedené první třetiny. Ve 14. minutě přidal Stavenský čtvrtý gól a dvě vteřiny před sirénou podtrhl vydařenou část parádním příklepem v přesilovce Daňo - 5:1.

Do středního dějství nastoupil v pelhřimovské svatyni místo Zoura Švaříček, ale s čistým štítem vydržel pouhých pět minut, než jej od modré překonal Kříž. Když pak ve 29. minutě přidal nechytatelným příklepem Kvaššay sedmý úspěch Východočechů, zdálo se, že brankostroj domácích vyžene výsledek do neuvěřitelné výše.

Jenže ve 34. minutě se strhla na ledě krátká „výměna názorů“, po které museli tři hráči předčasně do sprch. Tímto jakoby se hokej z ledu vytratil, rozmělnil se v řadu osobních soubojů a potyček. Osmého gólu ve Švaříčkově síti se tak diváci dočkali až v 51. minutě po střele Potůčka, hned o půl minuty později zvýšil Horák na 9:1, ale vyslyšet volání fanoušků a načepovat soupeři desítku se domácím nepodařilo.

Stínem utkání je zranění obránce Fejgla (podezření na zlomeninu palce pravé ruky).

Fakta - branky: 8. a 51. Potůček, 1. Zadina, 8. Bělohlávek, 14. Stavenský, 20. Daňo, 25. Kříž, 29. Kvaššay, 52. Horák - 3. Hadrava. Rozhodčí: Kareš - Čížek, Padevět.

Vyloučení: 9:10, navíc Šafařík, Stavenský (oba CR) a Digrin (P) 5 min. + OK. Využití: 3:0. Diváků: 100. Třetiny: 5:1, 2:0, 2:0.

HC Chrudim: Hrazdíra - Doseděl, Kuncl, Kříž, Šafařík, Daňo, Fejgl, Konta - Zadina, Bláha, Bělohlávek - Potůček, Stavenský, Horák - Žák, Král, Kvaššay.

Další přátelské utkání sehrají chrudimští hokejisté jižve čtvrtek 30. srpnaod 18 hodin s Technikou Brno. V jihomoravské metropoli zvítězili na úvod přípravy 3:2.