Poprvé v letošním soutěžním ročníku druhé ligy nezískali domácí hokejisté na svém ledě všechny body, kdyžpouze remizovali s Pelhřimovem 3:3.

Chrudim - Pelhřimov 3:3

Přímý souboj o druhou příčku tabulky začali Východočeši na výbornou a již ve čtvrté minutě se v přesilové hře po utěšené střele Fejgla ujali vedení. Jenže pak začali spalovat jednu šanci za druhou a soupeř taktéž v početní výhodě srovnal Němcem. Druhá třetina patřila znovu domácím apo brankách
Stavenského a Žáka vedla Chrudim ve 32. minutě již 3:1. Pelhřimovu se ale minutu před druhou sirénou podařilo opět v přesilovce snížit Melounem a v
53. minutě -taktéž v početní výhodě!!! - dokonce vyrovnat Teclem. Chrudimští střelcisi šance vypracovávali,ztroskotávali ale na brankáři Adamcovi,a nevyužili ani dvě přesilovky pět na tři. Utkání nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení a tak se oba týmy rozešli smírně, což brali hosté jako velký úspěch. V tabulce zůstala Chrudim na druhém místě, bodově se však na ní dotáhl Písek.

Ladislav Lubina, trenér HC Chrudim: "Pelhřimov u nás potvrdil, proč je na třetím místě tabulky, zdobila ho bojovnost, bruslení a nasazení, což na nás dnes bohuželstačilo. My jsme neproměnili spoustu přesilových her, což se nám nemůže stávat."

Zápas zhodnotil také levý obránce první formace a autor úvodního gólu Východočechů Lukáš Fejgl:

"Ztráta dvou bodů nás samozřejmě mrzí, je to velká škoda. Počet střel byl přitom výrazně pro nás. Pelhřimov má v kádru mladé kluky, což bylo na ledě vidět, jezdili. My ale vedli, měli další šance, ale ty jsme neproměnili a soupeř dokázal vyrovnat, když všechny branky dal v našem oslabení. Myslím si, že snaha vyhrát na nás byla vidět, ale oproti Nymburku jsme neproměňovali vypracované příležitosti, a to rozhodlo. Přitom jsme jichměli minimálně na dva zápasy. Moje branka padla v přesilovce čtyři na tři. Dostal jsempuk dobře na modrou a vystřelil jsemnahoru, protože kluci, kteříbrankáře Adamce znají,před utkáním v kabině říkali, že spodek má dobrý. Naštěstí to tam spadlo. Ze ztráty dvou bodůneděláme tragédii, soutěž se teprve rozjíždí. Musíme v týdnu potrénovat, když kvůli futsalovému UEFA Cupu budeme jezdit do Pardubic, a pořádně se připravit na další zápas."

Fakta - branky: 4. Fejgl, 28. Stavenský, 33. Žák - 15. Němec, 40. Meloun, 55. Tecl. Rozhodčí: Chlaň - Čížek, Prchal. Vyloučení: 9:12, navíc Smetana a Tecl (oba P) 10 min OT. Využití: 1:3. Diváků: 415. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:1 - 0:0.

Sestava HC Chrudim: Němec - Daňo, Fejgl, Doseděl, Šafařík, Mainer, Konta - Valko, Král, Pospíšil - Zadina, Beránek, Žák - Stavenský, Buchal, Horák - Bělohlávek.