Sýkorovo vojsko se v kvapíkovém tempu žene do semifinále! V třinecké Werk Aréně položilo mohutný základ k úspěšnému proklouznutí mezi nejlepší čtyři celky extraligy. Po čtyřech soubojích vede 3:1 na zápasy. Když Pardubice zvládnou středeční pátou bitvu před svým frenetickým publikem, zmizí z cesty poslední překážka.

V sobotu to byla podívaná jen pro otrlé. Třinec třikrát dotáhl náskok Pardubic, naposledy pětadvacet vteřin před koncem základní hrací doby, přesto po Koukalově trefě v prodloužení získali Východočeši možná klíčový bod čtvrtfinále.

O den později sledovalo šokované auditorium Werk Areny klidnou jízdu Eatonu za dalším vítězstvím. Pardubice nepřipustily další drama. Zápas s pořadovým číslem čtyři převrátily na svoji strany už extrémně zdařilou první třetinou.

Oceláři nasadili ve čtvrtfinále poprvé do branky Tomáše Dubu. Jenže gólmanovi, který před třemi lety výrazně pomohl Spartě k titulu ve finále právě proti Pardubicím, premiéra v letošním play off pořádně zhořkla. V brankovišti totiž vydržel jen necelých devět minut. Černé chvíle domácích odstartoval špatnou rozehrávkou v obranném pásmu Cartelli, puk zachytil Sýkora, předal ho Zohornovi, který si počkal na ideální moment k zakončení a skóroval nad Dubovu lapačku. Za dalších čtyřicet vteřin už třinecký brankář pádil z brankoviště. Trojka KKS si zavířila v útočné třetině a na konci šťastné kombinace stál včera devětadvacetiletý útočník Kolář.

A to nebylo zdaleko všechno. Do klece se postavil Hamerlík, ale do utkání vstoupil jako jeho kolega. Po levé straně se prohnal Špirko a zamířil do levé šibenice. Třinecký kouč Pavel Marek ihned reagoval oddechovým časem, jenže svoje mužstvo probral jen krátkodobě. Na konci úvodní třetiny musel Hašek poprvé v zápase čelit vážnému tlaku Ocelářů, ale nadějné možnosti Poláka a Květoně bezpečně zastavil.

Po prostředním dějství už nebylo co řešit. Kočího střelu v přesilové hře tečoval Cetkovský a zvýšil na 4:0. Klidný závěr „zpestřila“ trojice scének, jak vystřižených z boxerského ringu. Pardubice vyhrály v Třinci všechny dosavadní duely v sezoně.

Třinec – Pardubice 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Zohorna (P. Sýkora, Pivko), 9. Kolář I. (Starý), 9. Špirko (Somík, Kolář II.), 29. Cetkovský (Kočí, MacKenzie), 60. Píša (Koukal) Rozhodčí: Minář, Šír – Hlavatý, Bryška. Vyloučení: 10:13, navíc, Malec, Cetkovský, Píša 10 minut OT, Platil a Balej oba 5 minut + OK. Využití: 0:1. Diváci: 3573. Stav série: 1:3.

HC Oceláři Třinec: Duba (9. Hamerlík) – Lojek, Hrabal, Seman, Malec, Platil, Cartelli, Andersons, Zíb – Růžička, Bonk, Kohn – Květoň, Peterek, Pospíšil – Polanský, Balej, Martynek – Polák, Tomas, Kanko. Trenér: Marek.

HC Eaton Pardubice: Hašek – Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, MacKenzie – Kolář, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – P. Sýkora, Zohorna, Pivko – Cetkovský, Kousal, Rákos – Nahodil. Trenér: V. Sýkora.