Teprve derniéra dvanáctikolové prolínací soutěže Střed– Západ dala definitivum odvojicích pro play off. Vítězné Benátky ve skupině Střed předběhly Chrudim díky výhře vDěčíně 4:2.

Poražený naopak musel přenechat druhou příčku ve skupině Západ Klášterci, který zvítězil vJindřichově Hradci 6:2. Chrudimští měli předem určeného soupeře: buď přijatelný herně ico do vzdálenosti Mělník, nebo Sokolov.

Slabě hrající Středočeši získali vprolínací soutěži jenom tři body, mimo jiné sChrudimí prohráli 0:7 a 3:9, vposledním kole se nechali předběhnout Sokolovem, když sami odjeli zVelkého Meziříčí svýpraskem 1:6, zatímco Sokolov vybojoval důležité tři body sKolínem za vítězství 5:3 a skončilsedmý.

ČEZ Aréna Pardubice– Sobota 1.3. a Neděle 2.3. vždy od 17hodin: HC Chrudim– HC Baník Sokolov.

Vzhledem ktomu, že na chrudimském ZS se ve stejném termínu hraje kvalifikace futsalistů opostup na MS 2008, poslouží ke dvěma domácím utkání se Západočechy pardubická ČEZ Aréna, ve které se Chrudimští pokusí získat důležité body pro postup do dalšího kola play off (4. a 5.3. se hraje vSokolově, případné páté rozhodující utkání má termín 8.3. vChrudimi).

Hokejový svatostánek ve městě perníku se pyšní nejvyšší průměrnou návštěvností vextralize, a tak se předpokládá, že ivplay off II. ligy si sem najde cestu plno nejen chrudimských hokejových příznivců. Zajímavostí je, že Chrudimští začínali před dvěma lety play off se stejným soupeřem, kterého vyřadili 3:1 na zápasy. Sokolovští Baníci skončili po základní části sdesetibodovou ztrátou za sedmým Mělníkem. Tohoto soupeře však dokázali během prolínací části bodově předběhnout, když vní vybojovali 15bodů (Pelhřimov 5:4, Nymburk 3:0 sKolínem 6:1 a 5:3 doma, K. Hora 8:6), a získat tím sedmémísto.

Nejen pro svoje fanoušky připravil klub řadu novinek. Předně je to možnost bezplatné dopravy zChrudimi do Pardubic a zpět (pouze pro registrované– termín přihlášek kzájezdu vypršel v pátek ve 21hodin). Majitelé permanentek mají na tato utkání volný vstup. Vrámci utkání proběhne divácká soutěž olákavé ceny, a to 1.3. dárky od HC Chrudim (šála, čepice, kalendář) a 2.3. slosovatelné vstupenky omobilní telefon NOKIA.

Vneděli 2.3. je připravena další akce: „Fandím svému klubu, fandím svoji zemi“. Při prokázání vstupenkou zutkání HC Chrudim z1.nebo 2.3. máte při návratu zhokeje zlevněné vstupné vneděli 2.3. od 20hodin na finále futsalové kvalifikace ČR– Ázerbajdžán. Věřme, že iletos se bude Východočechům proti Baníku dařit. Přijďte proto v sobotu a v neděli do pardubické ČEZ Arény podpořit hokejisty HC Chrudim vbitvě opostup!

Jaké jsou další dvojice čtvrtfinálových klání: Děčín– Pelhřimov, Klášterec n. O– Nymburk, Milevsko– Jablonec n. N., Písek– Klatovy, Benátky n. Jiz.– Mělník, Řisuty– Tábor a Rokycany– Velké Meziříčí. Naopak za branami play off zůstaly Benešov, Kolín, Jindřichův Hradec, Kutná Hora resp. Litoměřice, Roudnice, Kobra Praha a Slaný.

(dom)