Oblíbený soupeř. Dynamo porazilo Kometu v osmi z deseti posledních zápasů.

Pardubické sebevědomí se projevovalo od úvodního vhazovaní. Hosté udeřili ve dvou minutách po sobě. Skóre otevřel Kousal, který si našel Košťálkovu vyraženou střelu. Domácí vzápětí opařil Anděl, k němuž docestoval volný puk. Brno mohlo snížit při své první přesilovce, ovšem Frodl betonem vyčapal Muellera.

Souboj tváří v tvář si oba zopakovali už po sedmi vteřinách druhé třetiny a tentokrát byl úspěšnější americký pistolník. Ve vlastním oslabení. Kometě narostl ocas a její nová tvář, kanadský obránce Tansey na dvakrát překonal Frodla. Veleobrat dokonal v polovině zápasu znovu Mueller, který pohotově dorazil puk do sítě. Dynamo ale zareagovalo protiúderem, když slovenskou spolupráci zakončil projektilem do šibenice Paulovič.

V logicky obezřetnější třetí epoše měl tři body na holi hostující Hecl, ale Tomek vytáhl ze svého arzenálu luxusní zákrok. To však nebylo vše, protože si vychutnal v jasné šanci Blümela. Východočeši byli nebezpečnější, ale jak už to bývá udeřil celek, který se spíše bránil. Tři minuty před závěrečným klaksonem ukončil dlouhou pardubickou sérii Holík. Dynamo se odhodlalo ke hře bez brankáře, ale žádnou větší příležitost si nevytvořilo.

Kometa Brno - Pardubice 4:3

Fakta - branky a nahrávky: 21. P. Mueller (Gulaši), 26. Tansey (Zaťovič, P. Holík), 31. P. Mueller (Ďaloga, P. Holík), 57. P. Holík (Zaťovič) – 5. R. Kousal (Košťálek), 6. Anděl, 37. Paulovič (J. Mikuš). Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Brejcha, Malý. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:2, 3:1, 1:0. HC Kometa Brno: Tomek – Bartejs, Ďaloga, R. Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši (A), Tansey – P. Mueller, P. Holík, Zaťovič – L. Horký, Krištof, Šik – Vincour, Rákos, R. Pavlík – T. Šoustal, Dočekal, Meluzín. HC Dynamo Pardubice: Frodl – Nakládal, O. Vála, Košťálek, D. Robertson, J. Zdráhal, J. Mikuš, Kaštánek – Cienciala, Poulíček, Říčka – Camara, A. Musil, R. Kousal – Blümel, Paulovič, Hecl – O. Rohlík, O. Roman, Anděl.