Dvě jistoty. Dynamo B se v letošní sezoně prezentuje výkony, které jsou občas nahoře a jindy zase dole. Tak to ale ve sportu bývá. V celém ročníku se ale může spolehnout na brankářskou dvojici, kterou tvoří David Honzík a Tomáš Vomáčka. Oba si stabilními výkony v brance Pardubic vysloužili novou smlouvu, která potrvá až do roku 2025.

„Oba kluci si svými výkony a přístupem v B týmu řekli o nové smlouvy. Jsou to brankáři, které můžeme použít pro B tým i pro A tým. Svoji roli přijali a plní ji podle našich představ. Proto jsme rádi, že jsme našli společnou řeč a kluci budou v naší organizaci působit i v příští sezoně," komentuje nové smlouvy obou brankářů Dušan Salfický, sportovní manažer Dynama.

Třicetiletý David Honzík přišel na východ Čech před začátkem letošní sezony, ve které zasáhl do třiadvaceti zápasů Chance ligy. Jeho průměr na zápas je 2.11 obdrženého gólu a úspěšnost zákroků drží na 92.6 procentech. Ve dvou utkáních také udržel čisté konto.

„Nová smlouva pro mě znamená, že jsem v té letošní sezóně asi odvedl dobrou práci v B týmu. Za prodloužení jsem moc vděčný a doufám, že to bude dobré i příští rok," říká David Honzík. Zkušený brankář podepsal s Dynamem prodloužení smlouvy do roku 2025.

Dominik Pavlát si musel pro zápas v Olomouci ještě obléct plzeňskou přilbu.
Odpočineme si a připravíme se na finální část sezony, říká Pavlát po Olomouci

Tomáš Vomáčka se upsal Dynamu po sedmi sezonách strávených v zámoří. V dresu Pardubic naskočil do jednadvacetí utkání, v kterých inkasoval v průměru 2.61 branky na zápas s průměrnou úspěšností zákroků 91.6%. S A týmem Východočechů se navíc účastnil legendárního Spengler Cupu a v posledním extraligovém zápase Dynama v Olomouci kryl záda Dominiku Pavlátovi.

„Je to pro mě ohromná pocta a čest, že můžu být v tomto klubu. Jsem nadšený, že se podařilo dohodnout na dalším pokračování a těším se, co nás čeká příští rok," sdělil po podpisu nové smlouvy Tomáš Vomáčka.

„Můj cíl je chytat extraligu a jestli přijde ta šance, chci být připravený a doufám, že to bude právě v Pardubicích," doplnil čtyřiadvacetiletý brankář, který na východě Čech podepsal smlouvu do roku 2025. Součástí dohody je také jednoletá opce.