HC Hlinsko – HC Chrudim 0:4 (0:2, 0:1, 0:1). Branky: Seidler 2, Vacek, Ondráček. Souboj druhého s prvním vyzněl jasně pro letos kralujícího lídra této tabulky. Hlavní rozhodčí Kratochvíl údajně dle zprávy z Hlinska ovlivnil celé utkání neustálým vylučováním (poměr 22:11, navíc Gregor resp. Komárek oba 10 OT). Hosté byli herně a bruslařsky lepší a zasloužerně si připsali další tříbodové vítězství. Nicméně nad výroky hlavního arbitra zůstává rozum stát, když v poslední třetině sám nevěděl koho a za co trestá. Bohužel pro Hlinsko to není první zkušenost s tímto „sudím“. Již utkání dorostu v Chocni řídil tímto způsobem, píše se na webové stránce HC Hlinsko. Sestavy – Hlinsko: Gregor (Čermák) - Paseka, Kadlec, Chlada, Vepřovský, Voda, Urubčík, Picek, Suchý, Ročárek, Volf, Bureš, Havel, Kavalír, Blažek. Chrudim: Horáček - Pokorný Zb.,Tesner,Vích, Holub, Budinský, Urban, Brychta - Čejgl, Ondráček, D. Komárek - Vacek, Polák, Slavík -Knotek, Fuks, F. Komárek - Sýkora, Seidler, Cvrček.

HC Skuteč – HC Polička 7:6 (4:2, 1:3, 2:1). Branky a nahrávky: Kusý (T. Hladík, Brendl), Nevole (Štursa), Štursa (Nevole, Brendl), Brdička (Pražan), Brendl (T. Hladík), Ligr (Štursa, T. Hladík), T. Hladík (Ligr). Zápas vždy s nepříjemným soupeřem byl opět jako přesýpací hodiny. Než se domácí probrali, v páté minutě prohrávali 0:2. Naštěstí se včas vzpamatovali a do první přestávky otočili na 4:2. Druhá třetina přinesla vyrovnaný hokej s dostatečným množství šancí, v jejichž proměňování byli úspěšnější hosté, kteří srovnali stav na 5:5. Polička byla v „rozletu“, ujala se vedení 5:6 a když už to vypadalo, že si odveze tři body, stačili Skutečští skóre dvěma brankami otočit na konečných 7:6, čímž oplatili soupeři stejnou porážku 6:7 z prvního kola. Sestava Skutče: Němec (31. Herynek) - Tocháček, Kuřík, Brdička, Lichtenberg - T. Hladík, Kusý, Brendl -Pražan, Ligr,Talacko - Štursa, Nevole.

Osmnácté kolo pokračuje v sobotu 2. ledna jen třemi zápasy, když Choceň v předehrávce porazila Hlinsko 9:3. Chrudim hostí Moravskou Třebovou (11 hodin), Skuteč má volno, Polička – Světlá a Chotěboř – Litomyšl.