Zatímco Hlinečtí v prvním semifinále překvapili více jak pětistovku moravskotřebovských příznivců vítězstvím nad jejich týmem v poměru 5:3, tentokrát jim Moravané porážku oplatili v poměru 2:1. Stejným poměrem, byť až v prodloužení, zvítězila Chrudim B nad Litomyšlí. Je otázkou, zda se do finále probojují týmy ze Svitavska nebo z Chrudimska. Na to se dostane odpověď až poté, co jedni ze semifinalistů zdolají soupeře potřetí.

KRAJSKÁ LIGA MUŽŮ

Chrudim B – Litomyšl 2:1 PP (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0).

Branky: Plch 2 – Uhlíř.

Do prvních dvou šancí se dostali hosté. Ve čtvrté minutě to byl Hudousek, který se ocitl před Dundáčkem a snad se šance zalekl. O dvě minuty později projel Čapek chrudimskou obranou jako nůž máslem, ale také v koncovce neuspěl. V deváté minutě na domácí útočníky Kišše s Kolínem zívala odkrytá část litomyšlské svatyně, stejně jako o minuty později Schweinfurter obdržel přihrávku do střelecké příležitosti - a opět nic. Trest přišel ve 13. při hře čtyři na čtyři, kdy si Litomyšl obranu soupeře pěkně rozebrala, a Uhlíř stanovil skóre první části 0:1.

Domácím se vydařil bleskový nástup do druhého dějství, když po pětatřiceti vteřinách Plch ve spolupráci s Novákem a Langrem vyrovnal – 1:1. Že tento stav zůstane až do 69. minuty, s tím asi málokdo počítal. Jenže když se neproměňují šance, nelze se divit, že gólové konto nenarůstá. A tak bychom mohli pokračovat ve výčtu nevyužitých příležitostí na obou stranách. Za zmínku stojí 47. minuta, kdy Šlemendova střela rozezvučela Pavlíčkovu tyčku. Ještě v 60. minutě mohl rozhodnout o vítězství Václav Novák, jenže netrefil se mezi tři tyče.

A tak došlo na prodloužení 10 minut, kdy oba celky bojovaly se čtyřmi hráči v poli. V 65. jel Langr sám na Pavlíčka a opět neproměnil! To samé „zazdil“ Novák, který dostal přihrávku od Plcha, ale na gólmana Litomyšle nevyzrál. Když už se čekaly samostatné nájezdy, v čase 69:41 přišla radost domácích hráčů i příznivců. Vágner vzal puk, projel po křídle a z následné přihrávky Jiří Plch rozhodl o tom, že stav tohoto semifinále je srovnaný na 1:1.

Chrudim B: Dundáček – Vágner, Formánek, Sýkora, Novotný, Šlemenda, Budinský – Kolín, Schweinfurter, Kišš - Plch, Novák, Langr – Bartoníček, Dvořák, Polák – Holub, Turčani.

Hlinsko – Moravská Třebová 1:2 (0:0, 0:2, 1:0).

Branky: Šuvara – Koláček, Skácel.

Hlinečtí chtěli potvrdit svoji výhru na ledě Moravské Třebové, také ve svých Olšinkách, nicméně všem bylo jasné, že se bude jednat o hokejovou bitvu o každý metr ledu. Domácí začali utkání velice aktivně. O tom svědčily dva nadějné střelecké pokusy Lukáče a Tulise hned během prvních padesáti vteřin. Ve 3. minutě však zůstal před Gregorem osamocený hráč, ale strážce hlinecké svatyně byl na místě. V 10. minutě se na brankáře Bureše a jednoho obránce řítili Šuvara s Kavalírem. Střelu Šuvary však gólman pokryl. Ještě v téže minutě putoval na trestnou hlinecký obránce Černý, ale soupeř se nedostal k ničemu vážnějšímu, navíc Bureše překvapila střela Štěpánka přes celé hřiště, která nebezpečně poskočila v brankovišti. Následovaly dvě nevyužité domácí přesilovky. První třetina tak skončila bez gólů a s počtem střel na branku 17/7.

Druhá třetina začala nebezpečnou střelou Šuvary a následovala šance Kavalíra. Ve 25. minutě dostali hosté možnost k přesilovce pěti proti třem, ale domácí dobře bránili. Vzápětí šli opět do tlaku před soupeřovu branku a ve 28. minutě po teči Kavalíra padl gól - ten však nebyl uznán pro jeho sporné dosažení vysokou holí. V polovině zápasu měli Hlinečtí opět příležitost k přesilovce. Tu však bohužel využil soupeř, když se po křídle prodral do brejku Koláček a otevřel skóre – 0:1. To byla pro hosty doslova živá voda. Ve 31. minutě dostával puk osamocený Kobza ve středním pásmu, ale Gregor musel nebezpečnou situaci vyřešit výjezdem z branky. Hosté se dostali do tlaku a ve 33. minutě zvýšili na 0:2 po vyhraném buly Skácelem. Domácí se snažili o snížení stavu, ale střely Tulise ani Šuvary nenašly cíl.

Do třetí třetiny domácí nastupovali v pokračující početní výhodě ze třetiny předcházející a pětice jejich hráčů zamkla soupeře ve třetině. Ze závaru a důrazu před brankou vytěžila dvojice Kavalír, Šuvara kontaktní branku a snížení stavu na 1:2. Kýžené vyrovnání nepřinesly ani tři následující přesilové hry. Chyběl při nich hlavně moment překvapení a trochu potřebného štěstí. Nejblíže ke srovnání stavu byla nebezpečná teč Ptáčka, ale ta skončila nad horní tyčí. Soupeř samozřejmě podnikal rovněž nebezpečné protiútoky, ale Gregor byl neprůstřelný. Utkání gradovalo, dvě velké šance měl Zadina, ale bohužel nepomohla ani půlminutová power play.

Hlinsko: Gregor - Kavalír, Šuvara, Lukáč, Tulis, Štěpánek, Ptáček T., Zadina, Hudec, Spal, Černý, Ročárek, Havel, Volf, Kadlec, Fiala, Sláma Martin.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

Semechnice – Skuteč 5:4 SN (2:0,1:2,1:2 – 0:0).

Branky: Kafka 3, Rejchrt, Frýda – Štursa, Ligr, Komárek, Tocháček.

Druhé čtvrtfinále začalo rychlým hokejem na obou stranách, ale branky padly až v závěru třetiny. První gól, při kterém puk vůbec nebyl v brance, odpískal rozhodčí v 19. minutě, autorem byl domácí Kafka - 1:0.Vzápětí dvojnásobnou přesilovku využil Rejchrt a bylo to 8 vteřin před klaksonem 2:0.

Druhá třetina začala náporem hostů a v 25. minutě při vlastním oslabení, po přihrávce Ligra, snížil Štursa na 2:1. Ve 27. minutě využila Skuteč přesilovou hru a po kombinaci Komárek, Hladík, Ligr vyrovnal posledně jmenovaný na 2:2. Ve 37. minutě jela trojice domácích na jednoho obránce a dokázala toho využít Frýdou k vedení 3:2.

Ve třetí třetině hosté ještě přidali. Ve 46. minutě našel Ligr nádhernou přihrávkou Komárka a ten uklidil do odkryté branky - 3:3. Ve 49. minutě však opět přišlo nedůsledné bránění Skutečských a domácí se ujali znovu Kafkou vedení 4:3.V dramatickém závěru hosté při vyloučení protihráče zkusili power play 6 na 4 a přineslo jim to vyrovnání po Tocháčkově střele.

V prodloužení byli hosté lepší, ale branka nepadla ani na jedné straně, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy a jelikož za Skuteč skóroval z trojice Hladík, Čejgl, Ondráček jenom Hladík, zatímco domácí byli úspěšní hned dvakrát. Stav série je 1:1 a o postupujícím se rozhodne v neděli 20. 2. ve Skutči. Utkání začne v 17 hodin.

Skuteč: Kukla - Brdička, Brendl, Netolický, Tocháček, Nevečeřal, Špilar, Čejgl, Souček, Ondráček, Hladík, Komárek, Ligr, Kusý, Štursa.