„Je to pro nás odměna a ocenění výsledků v této sezóně. Vážím si toho, že právě Dynamo Pardubice bude reprezentovat český hokej na prestižním Spengler Cupu," říká k účasti Dynama na turnaji majitel klubu Petr Dědek.

Zdroj: Youtube

Český tým opět nebude chybět ve švýcarském Davosu, to je rozhodně úspěch. Pardubické Dynamo se na Spengler Cupu představí po šestnácti letech a to v závěru tohohle kalendářního roku. Turnaj začne v úterý 26. prosince, vítěz bude znám v neděli 31. prosince 2023.

Na tomto nejstarším poháru se představí celkem šest týmů.Triumf z loňského roku bude obhajovat švýcarský HC Ambri-Piotta, chybět nebude historicky nejúspěšnější tým turnaje – Kanada, domácí Davos a poprvé na Spengler Cup přijede švédský klub Frölunda HC. Šestý účastník turnaje bude znám později. Týmy budou rozděleny do dvou skupin po třech. Dva nejlepší z obou skupin postoupí do semifinále a medailových bojů.

Pardubice se Spengler Cupu dosud zúčastnily dvakrát. Poprvé to bylo v roce 1987, Tesla tehdy skončila na pátém místě. V turnaji porazila v nájezdech domácí Davos, ve stejné disciplíně nestačila na Křídla Sovětů Moskva a v základní hrací době prohrála s týmem Kanady a švédským Färjestadem. Branku Pardubic tehdy hájil legendární Dominik Hašek, který byl zvolen do All-Star týmu turnaje.

V roce 2007 se tehdejší Moeller umístil v pětičlenné konkurenci na čtvrtém místě, když dokázal porazit Davos, ale nestačil na Kanadu, německý Mannheim a ruskou Ufu. Jediným pamětníkem tehdejší pardubické účasti na nejslavnějším hokejovém turnaji v Evropě je ze současného týmu útočník Tomáš Zohorna.