Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „Jsem spokojen s výsledkem a samozřejmě se třemi body. Je paradoxní, že v zápase s Táborem jsme hráli dobře, ale získali jen body dva a naopak dnes v první třetině to bylo naprosto katastrofální. Chtěli jsme hrát aktivně, ale byli jsme pomalí, čemuž nasvědčovala už rozcvička. Ale ve druhé třetině se to naštěstí naprosto otočilo a rozhodla rychlá branka na 2:1. Byly tam sice chvilkami pasáže, které neodpovídaly tomu, že hrajeme o přežití a o naději do dalších zápasů, ale nakonec to dobře dopadlo. Třetí třetinu jsme odehráli ze zajištěné obrany, nepouštěli jsme se do žádných protiútoků, abychom nepropadali. Musím také říci, že nás podržel brankář Landsman. Jsme rádi, žijeme a máme naději, ale uvidíme, jak dopadnou zápasy našich nejbližších soupeřů, které chceme vystrnadit z nebarážové pozice.“

David Míka, asistent trenéra IHC Komterm Písek: „Myslím si, že jsme neodehráli špatné utkání. Zkoušeli jsme nějaké juniory, máme některé hráče zraněné a nemocné, k tomu ještě v první třetině odstoupili Suja a Kaličík. Zápas rozhodl rychlý gól ve druhé třetině na 2:1. V poslední dvacetiminutovce jsme sice nějaké náznaky měli, ale já si myslím, že si to Chrudim zkušeně pohlídala.“

O tom, jestli svěřenci Pavla Rohlíka budou muset absolvovat nevyzpytatelnou baráž, hodně napoví příští utkání – ve středu v Litoměřicích. Případná porážka už by zřejmě znamenala konec jejich nadějí, proto je nutné zmobilizovat v „Zahradě Čech“ všechny síly a pokusit se o tříbodovou výhru. Nadstavbovou část poté ukončí sobotním derby s Vrchlabím a pondělním zápasem v Kadani.