Ten jak známo, připravil svěřence Martina Hostáka a Jiřího Zavorala vprvním vzájemném měření sil na chrudimském ledě ojediný bodík, když prohrál až vprodloužení 1:2. Před odvetou je, zdá se, situace zcela jiná, ikdyž jak je zřejmé zposledního vystoupení Kobry proti Milevsku, dokáže zvláště doma stále ještě „kousat“.

 

Kobra vprolínací části nejprve prohrála vChrudimi 1:2 PP, poté 3:2 PP porazila Jindřichův Hradec, uhrála remízu 2:2 vBenešově, doma podlehla Velkému Meziříčí 5:6, zTábora odjela sporážkou 1:4 a nakonec doma nestačila na Milevsko 4:6.

Není bez zajímavostí, že hosté, kteří si vprůběhu prvních dvou třetin vybudovali vedení 5:1, museli se nakonec ovítězství strachovat až do konce utkání. Kobra se deset minut před koncem dotáhla na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnat se jí nepodařilo ani vzávěrečné hře bez brankáře podpořené přesilovkou. Naopak při ní inkasovala gól do prázdné branky.

Naopak Chrudimští pokračují na vítězné vlně hezkou řádku zápasů. Nebýt nešťastné předehrávky ještě vzákladní části vKutné Hoře, kde ve středu 12.prosince nečekaně ztratili body za porážku 4:5, zastavil by se výčet neporažených utkání na čísle 15.Předtím naposledy, vsobotu 10.listopadu vdomácím prostředí, podlehli 1:2 Kolínu.

To však je všechno minulostí, protože nadstavbovou část uzavřela její první polovina symbolicky zápasem dvou jejich doposud nejúspěšnějších týmů. Chrudimští potvrdili na ledě dalšího kvalitního soupeře– vRokycanech– skvělou formu, která by měla vyvrcholit blížícími se zápasy play off. Stabilizovaný kádr Východočechů se na západě Čech představil se čtyřmi útoky a sedmi obránci.

Po vítězství 3:1 (Vyskočil, Pospíšil, Potůček do prázdné branky): „Nás trenéry nejvíce potěšilo, že ivdobě, kdy se domácím podařilo snížit na rozdíl jediné branky, jsme měli zápas pod kontrolou a naprosto vpohodě koncovku zvládli,“ těšil se asistent trenéra Jiří Zavoral.

Na závěr ještě nezbytná statistika. Ivšestém kole nadstavby vyšel bodový zisk jasně ve prospěch skupiny Střed 23:11 (celkově 5:1). Tak se Chrudimští vPraze předveďte vtom nejlepším světle a Kobře dejte na vědomí, kdo je dnes pánem na ledě!

O prvním měření sil těchto soupeřů čtěte zde:

Po kobřím uštknutí vstali z mrtvých jen dvoubodově

(dom)

Sobota, 2.2. v18hodin: 22.HC Kobra Praha (21 bodů)– 1.HC Chrudim (69 bodů).