Prolínací část II. hokejové ligy je zatím pro HC Chudim úspěšná. Jen pro zajímavost: za šest tříbodových výher a jednu dvoubodovou je HC Chrudim spolu sPískem nejúspěšnějším týmem této nadstavby (20 bodů), když další favorit– Benátky sdomácí porážkou od Jabonce (1:4) je s18body až třetí. Navíc Chrudimští vminulém kole na ledě pražské Kobry uštědřili soupeři potupnou desítku.

 

Sobota, 9.2. od 17hodin: 1.HC Chrudim (72 bodů)– 9.HC Stadion Litoměřice (28 bodů).

 

První vzájemné utkání vLitoměřicích skončilo 2:4. Již vdeváté minutě byl stav 0:3, poté se domácím podařilo utkání zdramatizovat na 2:3 a uklidnění přinesl až Králův gól.

Po utkání tehdy trenér hostí Martin Hosták řekl: „Myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Vtěch podmínkách, jaké tam panovaly, jsme odevzdali solidní výkon. Osobně však věřím, že toto mužstvo má rozhodně navíc.“

Sobotní třicáté kolo, osmé nadstavbové (po víkendu zbývají závěrečná čtyři kola: do Mělníka, doma Klatovy, do Klášterce a doma Rokycany a pak je tu rozhodující fáze letošního ročníku play off) se hraje opět po týdenní pauze.

Na co se zaměřil tým HC Chrudim během krátké přestávky a co říci kdnešnímu duelu, toť otázka pro asistenta trenéra Jiřího Zavorala.

„Pauza byla opět zaměřena na zvýšení fyzické kondice a zapracování nových hráčů do mužstva. Co se týče ksamotnému utkání? Tak unás nejsou tak špatné podmínky jako vLitoměřicích na otevřeném zimní stadionu, kde se drží smok a je tam prostě nedýchatelno. Takže unás by to mělo být jednoznačné.“

Vposledním utkání na Kobře Praha se Chrudim prezentovala čtyřmi útoky, navíc je vzáloze mladé útočné trio zPardubic ve složení Semorád– Zohorna– Klejna. Kdy se tyto mladé pardubické „pušky“ představí vdresu HC Chrudim?

„Tito mladíci se nám představí vokamžiku, kdy pro ně nebude místo vzákladní sestavě extraligového Moelleru Pardubice.“

O134nastřílených gólů lídra tabulky se velkou většinou zapříčinila šestice chrudimských kanonýrů, kteří zatížili konto soupeřových brankářů 82góly: 17– Stanislav Stavenský, 16– Marek Zadina, 14– David Pospíšil, 13– Lukáš Král, 12– Zdeněk Žák a 10– Jaroslav Buchal.

Znich jsme si dnes pozvali Lukáše Krále, který rozhodl vLitoměřicích čtvrtým gólem ozisku tří bodů.

Bude domácí odveta jednoznačnější?

„Já si myslím, že určitě, protože vLitoměřicích jsme ještě byli zatíženi po tréninkovém vánočním bloku a teď bych řekl, že se naše výkony zvedají, to mužstvo má svoji sílu. Hrajeme dobře, takže věřím, že odvetu zvládneme lépe než unich.“

V loňském roce jste prožíval euforii sHC Vrchlabí. Letos vás zřejmě čeká její repete vChrudimi. Souhlasíte?

„Já tomu pevně věřím, proto jsme všichni tady, to mužstvo je na vítězný postup stavěné a tudíž si ani jinou možnost nepřipouštíme.“

Je letošní chrudimský tým tak silný, jako byl ten loňský ve Vrchlabí?

„Toto je těžké srovnání, mančafty jsou zcela rozličné. Musím přiznat, že vlecčems je současné naše mužstvo ještě lepší než bylo ve Vrchlabí.“

 

Závěrem tradiční statistika:

V tabulce Střed– Západ je po sedmi kolech bodový stav 6:1. Vminulém sedmém nadstavbovém klání zvítězila skupina Střed vysoko 26:10 (Chrudim, Benátky, Písek, Milevsko, Tábor, Pelhřimov, Velké Meziříčí, Kutná Hora po 3bodech, Nymburk 2, prohrály pouze Kolín, Benešov a Jindřichův Hradec).

Anyní již vzkaz pro diváky. Všichni, kteří se dostaví vdresu HC Chrudim, budou mít vstup zdarma. Čeká vás slosování vstupenek otři ceny zFan shopu. Dnes bude mít také premiéru kalendář HC Chrudim pro rok 2008, který lze zakoupit na pokladně ZS, stejně jako jiné suvenýry. Aby toho nebylo málo, tak každý příchozí obdrží opět sobotní Chrudimský deník.

(dom)