Tři body se v tabulce play out budou určitě hodit. S předvedenou hrou už to bylo horší. Severočeši totiž přijeli k utkání v hodně zredukované sestavě, klidně by se dalo napsat, že s takovým céčkem. Z původního kádru totiž u hostů nezbyl kámen na kameni, vedení před uzávěrkou přestupního termínu „rozpůjčovalo“ své hráče na hostování třeba do Chomutova nebo Jindřichova Hradce a soutěž budou dohrávat vlastní junioři, ale i z Chomutova a Klášterce. Do Chrudimi jich přijelo hned jedenáct a úsměvné bylo, že vedoucí mužstva neznal u některých svých „oveček“ ani jména! Proto byla výhra Chrudimi povinností a každý ji bral skoro jako samozřejmost. Možná že i samotní hráči…

Domácí také začali zápas náporem a kromě smolného vlastence ve druhé minutě Kadaňské takřka k ničemu nepustili. Bohužel se opět projevila letošní bolest svěřenců trenéra Rohlíka, kterou je chybějící střelba a neproměňování šancí. Kdyby to bylo po prvních dvaceti minutách 5:1, nikdo by se nemohl divit a bylo by po zápase. Ještěže se alespoň dařilo „mladým puškám“ – útoku Klejna, Kousal, Rákos – kteří se dvěma brankami postarali o vedení 3:1. Od poloviny střetnutí ale přišel herní výpadek Východočechů, ti přestali nepochopitelně hrát, soupeř snížil, „čuchnul“ si k bodům a začal zlobit. Takže se Chrudimští do posledních vteřin strachovali o vítězství a po závěrečné siréně si pořádně oddechli.

Utkání jako tradičně zhodnotili lodivodi zúčastněných mužstev.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „Samozřejmě jsme rádi za tři body, to je ale asi to jediné, s čím dnes mohu být spokojen. Herní projev to určitě není. Zápas jsme mohli rozhodnout už v první třetině. Přestože jsme prohrávali smolnou brankou 0:1, tak poté jsme byli jasně lepší, měli tlak a několik vyložených příležitostí, takže výhra měla být daleko výraznější. Kadaň přijela silně oslabena, a tak jsme se neměli strachovat o výsledek. Ale zase na druhou stranu… Mužstvo vyhrálo potřetí za sebou za tři body, výborně zachytal brankář, dali jsme opět branku v přesilové hře a hlavně, vzdalujeme se Šumperku, což může být pro play out hodně důležité.“

Jiří Rech, asistent trenéra SK Kadaň:
„Utkání bylo pro nás takové uvolněnější. Neměli jsme svázané ruce, že musíme, zatímco domácí v podstatě bojují o přežití. Taky jsme jej začali dobře, dali první branku a i následně měli nějaké šance. Bohužel jsme byli do poloviny zápasu čtyřikrát, pětkrát vyloučeni a dostali dvě branky v oslabení, z čehož domácí později těžili. Domnívám se, že kdybychom byli kompletní, tak jsme zde dnes vyhráli.“

Stará pravda říká, že na krásu se nehraje. A pod to nezbývá, než se podepsat. Počítají se totiž body a zisk dalších tří má pro Chrudimské velký význam. Před posledním kolem dlouhodobé části soutěže již totiž odskočili Šumperku na rozdíl devíti, což už pro ně vypadá slibně. Vyhráno ale zdaleka není. V play out na všechny zúčastněné čeká dalších osm zápasů, z toho čtyři budou vzájemné. Takže každý další bodíček navíc by byl pro Rohlíkovu squadru milý. A taková výhra v sobotní derniéře dlouhodobé části ve Znojmě přímo vynikající.