Utkání závěrečného kola druholigové nadstavbové části mezi týmy skupin Střed a Západ se předehrává ze středy 27.února již ve středu 20. února vzhledem kobsazení chrudimského zimního stadionu futsalovou kvalifikací.

Vpřímém souboji se tedy utkají lídři obou skupin, zjejichž vzájemného zápasu hraného 30.1. vRokycanech vyšli vítězně Východočeši vpoměru 3:1. Je samozřejmostí, že celkový vedoucí společné tabulky, tým HC Chrudim, chce vdomácím prostředí navázat na šňůru vítězství a upevnit si vedení před Benátkami, které mu stále „dýchají“ na záda. Půjde tedy osouboj, který hodně napoví osíle týmu, který chce ivplay off procházet pouze vítězně.

Středa 20.2. v18.00: 1.HC Chrudim (81 bodů)– 3.HC DAG Rokycany (71 bodů).

Domácí tým si vsobotním vystoupení proti Klatovům (4:1) získal diváky nejen dalším tříbodovým vítězstvím, ale především předvedeným výkonem, za což nejednou sklidil potlesk na otevřené scéně. Trenér Martin Hosták byl spokojen se ziskem tří bodů ivýkonem, ikdyž ten nebyl opět stoprocentní. Připomeňme třeba lacinou vyrovnávací branku na 1:1, kterou vstřelil hostující Straka dokonce voslabení či dalších sedm nevyužitých přesilovek vítězů, když jen jedinou využil Fejgl. Přesto chrudimský kouč kvituje, že se jeho svěřencům daří vnadstavbových utkáních bez problémů vyhrávat.

"Souboj webů" pro HC Chrudim

Lídr západní skupiny, tým Rokycan, přijíždí dnes na východ Čech po třetí bodové ztrátě vnadstavbě– porážce vTáboře 4:3 PP (1:2, 2:1, 0:0– 1:0). Na rychlý gól domácího Ježka odpověděli hosté Kreuzmanem a Dorňákem.

Poté Ševčík stav srovnal, Švik poslal DAG znovu do vedení, ale do přestávky Gyori zajistil dělbu bodů, protože vdalším průběhu se již stav neměnil. Až v65.prodloužení rozhodl ovítězství Tábora Klimeš. Už jistý vítěz západní skupiny, DAG Rokycany vnadstavbě ještě dvakrát nebodoval. Poprvé to bylo vutkání sChrudimí (1:3).

VRokycanském deníku chválili svůj tým ipřes porážku: „Rokycanští borci se však za svůj výkon nemusejí stydět. Ambiciózní Chrudim, která patří mezi největší favority na postup do I. ligy, přijela vté nejsilnější sestavě a HC DAG jí byl rovnocenným partnerem. Připomeňme třetiny: 0:0, 0:2, 1:1 a branky: 54.Hajšman– 23.Vyskočil, 40.Pospíšil, 60.Potůček.

Podruhé odjeli Západočeši sprázdnou po porážce 1:2 zBenešova, kde údajně bojovali bez sedmi hráčů základní sestavy. Jinak pro zajímavost, zcela neaktuální jsou webové stránky HC DAG, kde vsoučasné době mají pozvánku na zápas 3.února proti Jindřichovu Hradci. Naopak webová stránka HC Chrudim je kvalitní a stále aktuální.

Na závěr v Kláštěrci

Hokejoví příznivci, kteří sledují souboj na čele tabulky mezi Chrudimí a Benátkami, čekali na výsledek nedělního utkání Jablonec– Benátky a byli zvědavi, zda Severočeši ivdomácí odvetě potvrdí vítězství zBenátek 4:1?

Kdepak, nedočkali se radostné zprávy. Hráči Benátek vrátili jabloneckým Vlkům porážku vpoměru 5:2. Na webové stránce Jablonce přiznávají: „Ipřes množství šancí byli hosté po většinu utkání lepší. Za stavu 2:4 necelé dvě minuty před koncem po našem oddechovém čase odjel brankář Kysilka na střídačku a Nedbal trefil prázdnou branku.“

Tudíž je situace vcelkové tabulce 24týmů taková, že včele jsou dva týmy ze skupiny Střed (Chrudim 81, Benátky 80), následují ze Západu Rokycany 71a další dva týmy ze Středu Písek 68a Milevsko 61jen dokumentují převahu „našich“ týmů proti Západočechům.

Chrudimští zakončí nadstavbu sobotním utkáním vKlášterci nadOhří.

Deník zdarma i soutěže!

Připomínka kdivákům: přijďte se pobavit hokejem, soutěží se omobilní telefon a ceny zFan shopu. Každý návštěvník obdrží výtisk Chrudimského deníku zdarma. Neváhejte snávštěvou hokejové show a sledujte inadále souboj Chrudim– Benátky.

(dom)