Česká Třebová – Chrudim 5:3

Branky: 4. Jindřich (Zadina), 23. Fúzik (Jindřich, Zadina), 27. Fúzik (Jindřich, Zadina), 29. Jindřich (Boruch, Fink), 47. Fúzik (Jindřich, Zadina) – 3. Kišš (Burkoň, Jiří Polák), 27. Haltuch (Novák), 56. Haltuch (Karásek) Rozhodčí: Kukeně, Kolář – Urubčík, Vepřovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 692. Třetiny: 1:1, 3:1, 1:1.

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Vondráček, Lesák, Škvor, Veselý, Fink, Boruch – Fúzik, Jindřich, Zadina – Kavalír, Stehno, Pejcha – Zítka, Pelán, Šimončič – Fousek, Schejbal.

HC Chrudim: Ament – Mlejnek, Kalous, Seidler, Burkoň, Budínský, Machač – Kišš, Novák, Jiří Polák – Plch, Ondřej Polák, Dobiáš – Haltuch, Jan Polák, Karásek.

„Zápas se mi těžko hodnotí. Z mého pohledu jsme si to prohráli druhou třetinou, ve které jsme dostali tři góly. Dva vyloženě po našich individuálních chybách. Ty by se nám sice stávat neměly, ale hokej je hra chyb. My je dnes udělali a soupeř je potrestal. Jakmile nám odskočili o dvě branky, tak se nám to těžko dotahovalo. Do příště se pokusíme zapracovat na chybách a především na koncovce. Nepřesnost v zakončení byla jedna z příčin prohry." Jiří Polák, trenér HC Chrudim

Do zápasu lépe vstoupili domácí Kohouti a Chrudim zatlačili v obranném pásmu. První vážnou šanci měli již po minutě hry, kdy se před Amenta natlačila dvojice domácích útočníků. Z mlýnice před brankovištěm ale gól nevytěžili. To na druhé straně o chvíli později si vedl daleko lépe Kišš. Při dorážce si položil brankáře a zasunul puk do odkryté branky. Radost z vedení však měla pouze jepičí život. Po pár vteřinách dokázal vyrovnat Jindřich. Ten skryl svou přesnou střelu za „lesem" těl před Amentem. Chrudimský brankář puk nalezl až ve své kleci. Poté se hrálo delší dobu bez větších šancí a jen několik střel dokázalo chladné obecenstvo vzrušit. Na obou stranách byli ale gólmani pozorní. Do kabin se tak šlo za nerozhodného skóre.

I do druhé třetiny vstoupili lépe hráči České Třebové. Na rozdíl od první periody však svůj nápor dokázali přetavit ve vedoucí branku. Po hezké kombinaci dorážel do prázdné branky Fúzik, asistenci si připsal Jindřich. Po inkasované brance Chrudimští zabrali. Odměnou jim byl vyrovnávací gól. Michal Haltuch se prodral zpoza brány k zakončení a s pořádnou porcí štěstí dokázal puk doslova dotlačit za brankovou čáru. Jenomže Kohouti dokázali znovu bleskurychle odpovědět.

Na Amenta vyslal prudkou střelu z pravé strany Jindřich. Chrudimskému gólmanovi propadl puk mezi betony. Nejrychleji se dokázal zorientovat Fúzik a svým druhým gólem v zápase vrátil domácím vedení. Ještě hůře na tom byli Chrudimští ve 29. minutě, když si obránce Boruch všiml volného Jindřicha na modré čáře a přesným pasem ho vyslal do samostatného úniku. Filip Ament dělal, co mohl, ale forhendovou kličku českotřebovského útočníka zastavit nedokázal – 2:4. Na vlas stejný únik předvedl Jindřich o pár minut později při přesilové hře. Tentokrát však ze souboje vyšel lépe brankář Chrudimi.

Do třetí třetiny nastoupili hosté náporem a snahou vyrovnat stav utkání. Po několika střídáních se v dobré pozici ocitl najíždějící Karásek, ale brankář Nimmerichter mu radost překazil. Neúspěšně si vedl i kapitán Chrudimi Novák, jenž zkoušel pozornost domácího gólmana z mezikruží. V 47. minutě putoval na trestnou lavici Jan Polák a v téže minutě Kohouti přidali pátou branku. Byla u ní znovu dvojice Jindřich – Fúzik. První jmenovaný nahrával z pravé strany na Fúzika, který zkompletoval hattrick ranou z první. Jiskru naděje ještě v 56. minutě vykřesal svým druhým gólem Haltuch. Pro Chrudimské to byl však poslední přesný zásah večera.

„Dostat pět gólů od dvou hráčů? To se nesmí stávat," ví útočník Chrudimi Kišš

Útočník Marek Kišš vstřelil první branku semifinále. Radost z ní ale neměl. Po utkání u něj převládalo zklamání z prohry týmu.

Marku, vy jste vstřelil první gól v sérii. Počínal sis při něm velmi zkušeně, jak bys ho popsal ze svého pohledu?
Střela od modré, puk se ke mě dostal. Já se před bránou uvolnil, objel gólmana a zasouval do prázdné branky. Gólman se po tom natahoval a skoro to i chytil, ale spadlo to tam. Kdyby byly ale ještě dva navíc, tak by to bylo lepší (úsměv).

Jak byste zhodnotil první semifinálové utkání s Českou Třebovou?
Hodnotí se špatně. Na druhou stranu, sice jsme prohráli, ale neřekl bych, že nás nějak přejeli. Prohráli jsme si to svými chybami. Šance jsme měli, ale nedali. Oni proměnili prakticky všechno. Dá se říci, že z minima vytěžili maximum. Kdybychom dali jeden gól navíc, tak to mohlo vypadat taky jinak.

Čím si vysvětlujete ty bleskové odpovědi Třebové, která na inkasovanou branku dokázala dvakrát zareagovat po pár vteřinách vstřeleným gólem. Bylo to z vaší strany způsobeno ztrátou koncentrace?
Asi ano. Jsme mladý tým a nedokážeme se ihned srovnat. V hlavách se nám něco motá, nevím co. A pak jen koukáme, že jsme dostali gól. Třebová má zkušený kluky, co hráli první a druhou ligu, tím to také je.

Pociťovali jste na svém výkonu čtrnáctidenní pauzu, kdy jste nehráli.
Může to být i tím. Oni zase hráli o dva zápasy více a mohli být více unavení. Nám však ta zápasová praxe trošku chyběla. I když já osobně jsem ke konci už nemohl.

Všech pět branek, které Česká Třebová vstřelila, zařídili hráči první lajny Fúzik, Zadina a Jindřich. Zaměříte se na ně v příštím zápase více?
Nebudeme je osobně hlídat, ale musíme si na ně dát větší pozor. Aby dva hráči vstřelili pět branek, to se nemůže stávat. V této chvíli jsou to de facto jediní dva hráči Kohoutů, kteří ty góly dokáží dát (narážka na zraněného produktivního hráče Petra Vlčka pozn. red.).